سوره انعام _ آیه 92

وَ هذا کِتابٌ أنْزَلْناهُ مُبارَکٌ مُصَدِّقُ الَّذی بَیْنَ یَدَیْهِ وَ لِتُنْذِرَ أُمَّ الْقُری وَ مَنْ حَوْلَها وَ الَّذینَ یُؤْمِنونَ بِالْآخِرَةِ یُؤْمِنونَ بِهِ وَ هُمْ عَلی صَلاتِهِمْ یُحافِظونَ (92)

و این کتابی است که نازل کردیم آن را مبارک، تصدیق کننده آن‌چه قبل او است و تا هشدار دهی ام القری را و هر که اطراف آن است و کسانی که ایمان می‌آورند به آخرت، ایمان می‌آورند به آن و آن‌ها بر نمازشان محافظت می‌کنند. (92)

این کتابیست که ما نازل کرده‏ایم که مبارک است و مصدق کتابهای سلف تا، مادر دهکده‏ها را با هر که اطراف آن هست بیم دهی، و کسانیکه به آخرت ایمان دارند و بر نمازهای خویش مواظبت می‏کنند بدان بگروند (92)

و این خجسته کتابی است که ما آن را فرو فرستادیم، [و] کتابهایی را که پیش از آن آمده تصدیق می‏کند. و برای اینکه [مردم‏] أم القری [مکه‏] و کسانی را که پیرامون آنند هشدار دهی. و کسانی که به آخرت ایمان می‏آورند، به آن [قرآن نیز] ایمان می‏آورند، و آنان بر نمازهای خود مراقبت می‏کنند. (92)

و این کتابی است پربرکت که ما آن را نازل کردیم، تصدیق‏کننده چیزی است که پیشاپیش او بوده (از پیامبران و کتاب‏های آسمانی، و نزولش برای مصالحی است) و برای آنکه (اهل مرکز وحی) امی القری و کسانی را که در حوالی آنند (و تا آخرین نقطه مقابل مرکز در کره زمین قرار دارند، یعنی همه جهانیان را) بیم دهی. و آنان که به آخرت ایمان دارند (سابقه ایمان به آخرت را از کتاب‏های آسمانی گذشته و عقل سلیم دارند) به آن ایمان می‏آورند و آنها بر نمازشان محافظت می‏کنند (تذلیل باطنی در عبادتشان دارند). (92)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه