سوره رعد – آیه 23 و 24

جَنّاتُ عَدْنٍ یَدْخُلونَها وَ مَنْ صَلَحَ مِنْ آبائِهِمْ وَ أزْواجِهِمْ وَ ذُرّیّاتِهِمْ وَ الْمَلائِکَةُ یَدْخُلونَ عَلَیْهِمْ مِنْ کُلِّ بابٍ (23) سَلامٌ عَلَیْکُمْ بِما صَبَرْتُمْ فَنِعْمَ عُقْبَی الدّارِ (24)

بهشت‌های جاودان که داخل می‌شوند آن را و کسی که درستی کرد از پدرانشان (نیاکانشان) و همسرانشان و دودمانشان و ملائکه داخل می‌شوند بر آن‌ها از هر دری. (23) سلامتی بر شما به آن‌چه صبر پیشه کردید، پس خوب سرای آخرتی است. (24)

بهشتهای جاودانی که خودشان با هر که شایسته بوده از پدرانشان و همسرانشان و فرزندا- نشان، داخل آن شوند و فرشتگان از هر دری بر آنها در آیند (23) درود بر شما بسبب آن صبوری که کردید و چه نیکست عاقبت آنسرای (24)

[همان‏] بهشتهای عدن که آنان با پدرانشان و همسرانشان و فرزندانشان که درستکارند در آن داخل می‏شوند، و فرشتگان از هر دری بر آنان درمی‏آیند. (23) [و به آنان می‏گویند:] «درود بر شما به [پاداش‏] آنچه صبر کردید. راستی چه نیکوست فرجام آن سرای!» (24)

بهشت‏هایی همیشگی که آنها خودشان و کسانی از پدران و همسران و فرزندانشان که (از نظر عقیده) شایسته‏اند (گرچه در عمل ناقص‏اند به خاطر آنها) بدان وارد می‏شوند و فرشتگان از هر دری بر آنها وارد می‏گردند. (23) و کسانی که برای جلب رضای پروردگارشان (در شداید و انجام وظائف) صبر کردند و نماز را برپا داشتند و از آنچه به آنها روزی کردیم (از مال و منال) در نهان و آشکار انفاق نمودند و با کار نیک خود گناهان را (یا با برخورد نیک خود بدرفتاری دیگران را) دور می‏سازند آنهایند که برایشان عاقبت (نیک) این سرای است (به تمام شدن این دنیا بهشت است). (24)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه