سوره رعد – آیه 8 و 9

اللّهُ یَعْلَمُ ما تَحْمِلُ کُلُّ أُنْثی وَ ما تَغیضُ الْأرْحامُ وَ ما تَزْدادُ وَ کُلُّ شَیْءٍ عِنْدَهُ بِمِقْدارٍ (8)عالِمُ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ الْکَبیرُ الْمُتَعالِ (9)

الله می‌داند آن‌چه حمل می‌کند هر ماده‌ای و آن‌چه را فرو می‌برد (می‌کاهد) رحم‌ها و آن‌چه را زیاد می‌کند و هر چیزی نزد او به اندازه‌ای است. (8) دانای غیب و آشکار، بزرگ بلند مرتبه. (9)

خدا داند که هر زنی چه بار دارد و رحمها [از مدت بار داری‏] چه کوتاه کند و چه بیفزاید و همه چیز نزد او باندازه است (8) دانای غیب و شهود است و بزرگ و والا (9)

خدا می‏داند آنچه را که هر ماده‏ای [در رحم‏] بار می‏گیرد، و [نیز] آنچه را که رحمها می‏کاهند و آنچه را می‏افزایند. و هر چیزی نزد او اندازه‏ای دارد. (8) دانای نهان و آشکار، [و] بزرگ بلندمرتبه است. (9)

خداوند می‏داند آنچه را که هر ماده‏ای (از انسان و غیره) بار می‏گیرد و آنچه را که رحم‏های آنها می‏کاهد و آنچه را که می‏افزاید (عدد اولاد را در رحم از یک تا چند، و مدت بقاء حمل را در آن از شش ماه تا یک سال، و انقطاع خون حیض را در وقت حمل و زیاد شدنش را پس از آن می‏داند) و هر چیزی (از اجزاء عالم وجود) در نزد او مقداری (معین) دارد. (8) دانای نهان و آشکار است، و بزرگ و برتر از همه چیز و هر توصیف است. (9)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه