سوره بقره – آیه 1 تا 3

الم (1) ذلِکَ الْکِتابُ لا رَیْبَ فیهِ هُدیً لِلْمُتَّقینَ (2) الَّذینَ یُؤْمِنونَ بِالْغَیْبِ وَ یُقیمونَ الصَّلاةَ وَ مِمّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقونَ (3)

الف، لام، میم (1) آن (امر) مقرر شده که نیست تردیدی در آن، هدایتی (است) برای تقواپیشگان. (2) کسانی که ایمان می‌آورند به غیب و اقامه می‌کنند نماز را و از آن‌چه روزیشان داده‌ایم، انفاق می‌کنند. (3)

الف، لام میم (1) این کتاب که گمان اندر آن نیست رهنمای پرهیزگاران است (2) کسانی که نادیده را باور می‏دارند و نماز می‏گزارند و از آنچه روزیشان کرده‏ایم انفاق می‏کنند (3)

الف، لام، میم. (1) این است کتابی که در [حقانیت‏] آن هیچ تردیدی نیست [و] مایه هدایت تقواپیشگان است: (2) آنان که به غیب ایمان می‏آورند، و نماز را بر پا می‏دارند، و از آنچه به ایشان روزی داده‏ایم انفاق می‏کنند (3)

الف، لام، میم. این حروف رمزهایی میان اللییه و رسول اوست. این کتاب مرکب از همین حروف است ولی احدی را توان آوردن مانند آن نیست. (1) این کتاب والا رتبه جای شکی در آن نیست (تأمل در الفاظ و محتوا و حال آورنده آن تردیدی در حقانیت آن نمی‏گذارد)، مایه هدایت پرهیزکاران است (آنها که صفات پنجگانه زیر را از طریق فطرت یا دعوت انبیا به دست آورده‏اند). (2) آنها که به غیب ایمان دارند (به امور پنهان از حواس مانند خدا، وحی، فرشتگان و معاد) و نماز را برپا می‏کنند (خضوع در برابر حق دارند) و از آنچه به آنها روزی داده‏ایم انفاق می‏نمایند.

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه