سوره ابراهیم – آیه 5

وَ لَقَدْ أرْسَلْنا موسی بِآیاتِنا أنْ أخْرِجْ قَوْمَکَ مِنَ الظُّلُماتِ إلَی النّورِ وَ ذَکِّرْهُمْ بِأیّامِ اللّهِ إنَّ فی ذلِکَ لَآیاتٍ لِکُلِّ صَبّارٍ شَکورٍ (5)

قطعاً به تحقیق فرستادیم موسی را به نشانه‌های خاص خودمان که خارج کن قومت را از ظلمت‌ها به سوی نور و یاد آوری کن آن‌ها را به ایام الله، به یقین در آن نشانه‌های خاصی است برای همه بسیار صبرکنندگان بسیار قدردان. (5)

موسی را فرستادیم با آیات خویش که قومت را از ظلمات بنور بر، و روزهای خدا را بیادشان بیار که در این برای همه صبوری پیشگان سپاسدار عبرتهاست (5)

و در حقیقت، موسی را با آیات خود فرستادیم [و به او فرمودیم‏] که قوم خود را از تاریکیها به سوی روشنایی بیرون آور، و روزهای خدا را به آنان یادآوری کن، که قطعا در این [یادآوری‏]، برای هر شکیبای سپاسگزاری عبرتهاست. (5)

و حقیا که ما موسی را با نشانه‏ها و معجزات خود (مانند عصا و ید بیضا و کتاب تورات) فرستادیم که قوم خود را از تاریکی‏ها (ی جهل و کفر و فسق) به سوی نور (ایمان) بیرون آر، و اییام اللییه را (روزهای منسوب به خدا نظیر روزهای پیروزی و شکست و حدوث نعمت‏های بزرگ و حادثه‏های تلخ و اعیاد و وفیات مذهبی را) به یادشان بیاور که همانا در این (تذکر) نشانه‏هایی (از تنبیه و عبرت) است برای هر شکیبای سپاسگزار. (5)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه