سوره مائده – آیه 14

وَ مِنَ الَّذینَ قالوا إنّا نَصاری أخَذْنا میثاقَهُمْ فَنَسوا حَظّاً مِمّا ذُکِّروا بِهِ فَأغْرَیْنا بَیْنَهُمُ الْعَداوَةَ وَ الْبَغْضاءَ إلی یَوْمِ الْقیامَةِ وَ سَوْفَ یُنَبِّئُهُمُ اللهُ بِما کانوا یَصْنَعونَ (14)

و از کسانی که گفتند: «به یقین ما نصارا هستیم»، گرفتیم پیمان محکمشان را، پس فراموش کردند بهره‌ای از آن‌چه یادآور شدند به آن، پس چسباندیم بینشان دشمنی و بغض تا زمان قیامت و خبر خواهد دادشان الله به آن‌چه می‌ساختند. (14)

ای اهل کتاب! فرستاده ما بسوی شما آمده که برایتان از کتابهای آسمانی، بسیاری چیزها را که نهان میکرده‏اید بیان میکند، و از بسیاری میگذرد. براستی که شما را از جانب خدا نور و کتابی روشن آمده است (15)

ای اهل کتاب، پیامبر ما به سوی شما آمده است که بسیاری از چیزهایی از کتاب [آسمانی خود] را که پوشیده می‏داشتید برای شما بیان می‏کند، و از بسیاری [خطاهای شما] درمی‏گذرد. قطعا برای شما از جانب خدا روشنایی و کتابی روشنگر آمده است. (15)

ای اهل کتاب، به یقین فرستاده ما به سوی شما آمده که بسیاری از آنچه را که شما از کتاب خود پنهان کردید (مانند اوصاف پیامبر اسلام و نشانه‏های نبوت او) برای شما روشن می‏کند و از بسیاری هم (فعلا) چشم می‏پوشد (مانند قول به تجسم خدا و نسبت گناه به پیامبران). حقیا که برای شما از جانب خداوند نور و کتابی روشن و روشنگر آمده است. (15)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه