سوره توبه – آیه 34

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا إنَّ کَثیراً مِنَ الْأحْبارِ وَ الرُّهْبانِ لَیَأْکُلونَ أمْوالَ النّاسِ بِالْباطِلِ وَ یَصُدّونَ عَنْ سَبیلِ اللّهِ وَ الَّذینَ یَکْنِزونَ الذَّهَبَ وَ الْفِضَّةَ وَ لا یُنْفِقونَها فی سَبیلِ اللّهِ فَبَشِّرْهُمْ بِعَذابٍ ألیمٍ (34)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! به یقین کثیری از دانشمندان و تارکان دنیا ، قطعاً اموال مردم را به باطل می‌خورند و جلوگیری می‌کنند از راه الله و کسانی (هستند) که طلا و نقره را گنجینه می‌کنند و آن را انفاق نمی‌کنند ر راه الله انفاق، پس آن‌ها را به عذابی بسیار دردناک بشارت بده. (34)

شما که ایمان دارید! بسیاری از حبران و راهبان مالهای مردم را بنا حق میخورند و از راه خدا باز میدارند. کسانی که طلا و نقره را گنج میکنند و آنرا در راه خدا خرج نمیکنند، از عذابی الم انگیز خبرشان ده (34)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، بسیاری از دانشمندان یهود و راهبان، اموال مردم را به ناروا می‏خورند، و [آنان را] از راه خدا باز می‏دارند، و کسانی که زر و سیم را گنجینه می‏کنند و آن را در راه خدا هزینه نمی‏کنند، ایشان را از عذابی دردناک خبر ده. (34)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، به یقین بسیاری از دانشمندان اهل کتاب و راهبان آنها، اموال مردم را به باطل (به بهای تحریف تورات و انجیل و گرفتن رشوه) می‏خورند و (مردم را) از راه خدا باز می‏دارند و کسانی (از کفار یا مسلمین) که طلا و نقره را گنجینه می‏سازند و در راه خدا (به واسطه اخراج حق واجب و قرار دادن باقی در چرخش اقتصاد امت) هزینه نمی‏کنند همه آنان را به عذابی دردناک بشارت ده. (34)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه