سوره یونس – آیه 107

وَ إنْ یَمْسَسْکَ اللّهُ بِضُرٍّ فَلا کاشِفَ لَهُ إلاَّ هُوَ وَ إنْ یُرِدْکَ بِخَیْرٍ فَلا رادَّ لِفَضْلِهِ یُصیبُ بِهِ مَنْ یَشاءُ مِنْ عِبادِهِ وَ هُوَ الْغَفورُ الرَّحیمُ (107)

و اگر می‌رساند تو را الله ضرری، پس نیست بر طرف کننده‌ای برای آن، مگر او و اگر بخواهد تو را خیری، پس نیست رد کننده‌ای برای فضل او، اصابت می‌دهد آن را، هر که را بخواهد از بندگانش و او بسیار پوشش‌دهنده (مؤمنان را به صورت خاص) همیشه بخشاینده است. (107)

اگر خدا محنتی بتو رساند هیچکس جز او برداشتن آن نتواند و اگر برای تو نیکی خواهد کرم او را مانعی نباشد که آنرا بهر کس از بندگان خود که خواهد رساند و او آمرزگار است و رحیم (107)

و اگر خدا به تو زیانی برساند، آن را برطرف‏کننده‏ای جز او نیست، و اگر برای تو خیری بخواهد، بخشش او را ردکننده‏ای نیست. آن را به هر کس از بندگانش که بخواهد می‏رساند، و او آمرزنده مهربان است. (107)

و اگر خداوند (به اقتضای نظام تکوین یا کیفر تشریع) تو را زیانی برساند (از مرض و فقر و اختلاف و شکست در جنگ) آن را جز او برطرف کننده‏ای نیست، و اگر برای تو نیکی بخواهد هرگز فضل او را رد کننده‏ای نباشد او خیر خود را به هر کس از بندگانش بخواهد می‏رساند و اوست که بسیار آمرزنده و مهربان است. (107)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه