سوره مائده – آیه 54

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبّونَهُ أذِلَّةٍ عَلَی الْمُؤْمِنینَ أعِزَّةٍ عَلَی الْکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ لا یَخافونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ (54)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! کسی که باز گردد از شما از دینش، پس به زودی می‌آورد الله قومی را، دوستشان می‌دارد و دوست می‌دارند او را، فروتنان بر مؤمنان و پر قوت بر کافران، جهاد می‌کنند در راه الله و پروا نمی‌کنند ملامت ملامت‌کننده را. آن فضل الله است، می‌دهد هر که را بخواهد و الله واسع (الاحاطه) همیشه دانا است. (54)

یار شما فقط خداست و پیمبر او و کسانی که ایمان دارند و کسانی که [بر] نماز [مداومت‏] کنند و در آنحال که رکوع میگزارند، زکات دهند (55)

ولی شما، تنها خدا و پیامبر اوست و کسانی که ایمان آورده‏اند: همان کسانی که نماز برپا می‏دارند و در حال رکوع زکات می‏دهند. (55)

جز این نیست که سرپرست و ولیی امر شما خدا و فرستاده اوست و کسانی که ایمان آورده‏اند، آنها که نماز را برپا می‏دارند و در حالی که در رکوعند زکات می‏دهند. (55)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه