سوره آل عمران – آیه 129 تا 133

وَ لِلّهِ ما فی السَّماواتِ وَ ما فی الْأرْضِ یَغْفِرُ لِمَنْ یَشاءُ وَ یُعَذِّبُ مَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ غَفورٌ رَحیمٌ (129)

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا لا تَأْکُلوا الرِّبَوا أضْعافاً مُضاعَفَةً وَ اتَّقوا اللّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحونَ (130)

وَ اتَّقوا النّارَ الَّتی أُعِدَّتْ لِلْکافِرینَ (131)

وَ أطیعوا اللّهَ وَ الرَّسولَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمونَ (132)

وَ سارِعوا إلی مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّکُمْ وَ جَنَّةٍ عَرْضُها السَّماواتُ وَ الْأرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقینَ (133)

و برای الله است آن‌چه در آسمان‌ها و آنچه در زمین است، می‌آمرزد برای هر که اراده می‌کند و عذاب می‌کند هر که را اراده می‌کند و الله بسیار آمرزنده همیشه بخشاینده (بر مؤمنان) است. (129) ای کسانی که ایمان آورده‌اید! نخورید ربا را اضافه‌های مضاعف و تقوا پیشه کنید الله را باشد که رستگار شوید. (130) و بپرهیزید آتش را که آماده شده است برای کافران. (131) و اطاعت کنید الله را و رسول را باشد که مورد رحمت قرار گیرید. (132) و سرعت جویید به سوی آمرزشی از پروردگارتان و بهشتی که عرض آن آسمان‌ها و زمین است، آماده شده است برای تقوا پیشگان. (133)

هر چه در آسمانها و زمین هست از آن خداست هر که را خواهد بیامرزد و هر که را خواهد عذاب کند و خدا آمرزگار است و رحیم. (129) شما که ایمان دارید! ربا را به افزودنهای مکرر، مخورید و از خدا بترسید، شاید رستگار شوید، (130) و از آن آتش که برای کافران آماده شده بترسید، (131) خدای یکتا و این پیمبر را فرمان برید، شاید مرحمت بینید. (132) بشتابید به آمرزش پروردگارتان و بهشتی که پهنای آن چون آسمانها است و زمین و برای پرهیز- گاران مهیا گشته است، (133)

و آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است از آن خداست. هر که را بخواهد می‏آمرزد، و هر که را بخواهد عذاب می‏کند، و خداوند، آمرزنده مهربان است. (129) ای کسانی که ایمان آورده‏اید، ربا را [با سود] چندین برابر مخورید، و از خدا پروا کنید، باشد که رستگار شوید. (130) و از آتشی که برای کافران آماده شده است بترسید. (131) خدا و رسول را فرمان برید، باشد که مشمول رحمت قرار گیرید. (132) و برای نیل به آمرزشی از پروردگار خود، و بهشتی که پهنایش [به قدر] آسمانها و زمین است [و] برای پرهیزگاران آماده شده است، بشتابید. (133)

و آنچه در آسمان‏ها و آنچه در زمین است (علاوه بر خود آنها) ملک حقیقی خداست (زیرا خلق و حفظ و تدبیر و اعدام همه، در دست اوست) هر که را بخواهد (و شایسته شمارد) می‏آمرزد، و هر که را بخواهد (پس از اتمام حجت) عذاب می‏کند، و خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است. (129) ای کسانی که ایمان آورده‏اید، ربا را که سودهای افزوده و چند برابر است نخورید، و از خدا پروا کنید، شاید رستگار شوید. (130) و از آتشی که برای کافران مهییا شده بپرهیزید. (131) و خدا و فرستاده او را فرمان برید، شاید مشمول رحمت شوید. (132) و به سوی آمرزشی از جانب پروردگارتان و بهشتی که پهنای آن (به اندازه) آسمان‏ها و زمین است (و) برای پرهیزکاران آماده شده بشتابید (133)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه