سوره آل عمران – آیه ۱۹

إنَّ الدّینَ عِنْدَ اللّهِ الْإسْلامُ وَ ما اخْتَلَفَ الَّذینَ أوتوا الْکِتابَ إلاَّ مِنْ بَعْدِ ما جاءَهُمُ الْعِلْمُ بَغْیاً بَیْنَهُمْ وَ مَنْ یَکْفُرْ بِآیاتِ اللّهِ فَإنَّ اللّهَ سَریعُ الْحِسابِ (۱۹)

به یقین دین نزد الله، تسلیم شدن است و اختلاف نکردند کسانی که داده شده (به آن‌ها) کتاب مگر از بعد آن‌که داده شد آن‌ها را علم (از روی) ستم‌کاری بینشان و کسی که کفر می‌ورزد به نشانه‌های الله. پس همانا الله زود شمارش است. (۱۹)

دین کامل، بنزد خدا اسلام است، و کسانی که کتابشان داده‏اند اختلاف نکرده‏اند، مگر از پس آنکه دانش بسویشان آمده و از حسد همدیگر. و هر که آیه‏های خدا را انکار کند، خدا تند حساب است (۱۹)

در حقیقت، دین نزد خدا همان اسلام است. و کسانی که کتاب [آسمانی‏] به آنان داده شده، با یکدیگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنکه علم برای آنان [حاصل‏] آمد، آن هم به سابقه حسدی که میان آنان وجود داشت. و هر کس به آیات خدا کفر ورزد، پس [بداند] که خدا زود شمار است. (۱۹)

به یقین دین (حقیقی که انبیا آورده و به صورت شرایع به بشر عرضه داشته‏اند) در نزد خداوند همان اسلام است، و کسانی که کتاب آسمانی به آنها داده شده (مانند یهود و نصاری، در دینشان) اختلاف نکردند مگر پس از آنکه آنها را (به حقیقت امر) علم آمد، (آن هم) از روی حسد و برتری‏جویی. و هر کس به آیات خدا کفر ورزد پس (بداند که) خداوند زودرس به حساب است. (۱۹)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه