سوره بقره – آیه ۱۵۵ تا ۱۵۷

وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأمْوالِ وَ الْأنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصّابِرینَ (۱۵۵)

الَّذینَ إذا أصابَتْهُمْ مُصیبَةٌ قالوا إنّا لِلّهِ وَ إنّا إلَیْهِ راجِعونَ (۱۵۶)

أولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدونَ (۱۵۷)

و قطعاً می‌آزماییم شما را به اندکی از خوف و گرسنگی و نقص در اموال و جان‌ها و ثمره‌ها و بشارت ده صبرکنندگان را. (۱۵۵) کسانی که هنگامی که برخورد کند آن‌ها را مصیبتی، گویند: «همانا ما برای الله هستیم و همانا ما به سوی او بازگشت‌کنندگانیم.» (۱۵۶) آن‌ها هستند (که) بر آن‌ها درودهایی از (جانب) پروردگارشان است و (نیز) رحمتی و آن‌ها، (هم) آن‌ها هدایت یافتگانند. (۱۵۷)

شما را بشمه‏ای از ترس و گرسنگی و کاهش اموال و نفوس و محصولات امتحان خواهیم کرد و صابران را نوید ده (۱۵۵) آنها که چون مصیبتی رسدشان گویند: ما از آن خداییم و بسوی او باز میگردیم (۱۵۶) درود و رحمت پروردگار- شان بر آنها باد که هدایت یافتگانند (۱۵۷)

و قطعا شما را به چیزی از [قبیل‏] ترس و گرسنگی، و کاهشی در اموال و جانها و محصولات می‏آزماییم و مژده ده شکیبایان را. (۱۵۵) [همان‏] کسانی که چون مصیبتی به آنان برسد، می‏گویند: «ما از آن خدا هستیم، و به سوی او باز می‏گردیم.» (۱۵۶) بر ایشان درودها و رحمتی از پروردگارشان [باد] و راه‏یافتگان [هم‏] خود ایشانند. (۱۵۷)

و حتما شما را به اندکی از ترس و گرسنگی و کاهشی از مال‏ها و جان‏ها و محصولات (درختان، یا ثمرات زندگی از زن و فرزند) آزمایش خواهیم نمود و شکیبایان را مژده ده. (۱۵۵) همان کسانی که چون مصیبتی بر آنها وارد شود گویند: همانا ما از آن خداییم (ملک حقیقی اوییم به ملاک آنکه خلق و حفظ و تدبیر امور و اعدام ما به دست اوست) و همانا به سوی او باز خواهیم گشت. (۱۵۶) آنها هستند که بر آنها درودها و رحمتی از جانب پروردگارشان می‏رسد، و آنها هستند که رهیافته‏اند. (۱۵۷)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه