سوره بقره – آیه ۹۱

وَ إذا قیلَ لَهُمْ آمِنوا بِما أنْزَلَ اللّهُ قالوا نُؤْمِنُ بِما أُنْزِلَ عَلَیْنا وَ یَکْفُرونَ بِما وَراءَهُ وَ هُوَ الْحَقُّ مُصَدِّقاً لِما مَعَهُمْ قُلْ فَلِمَ تَقْتُلونَ أنْبیاءَ اللّهِ مِنْ قَبْلُ إنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (۹۱)

و هنگامی که گفته شد برای آن‌ها: «ایمان آورید به آن‌چه نازل کرد الله.» گفتند: «ایمان می‌آوریم به آن‌چه نازل شده است بر ما.» و کفر می‌ورزند به آن‌چه غیر آن است، در حالی که آن حق تصدیق کننده است برای آن‌چه با آن‌ها است. بگو: «پس چرا به قتل می‌رسانید پیامبران الله را از قبل، اگر بودید مؤمنان؟» (۹۱)

و چون گویندشان: بآنچه خدا نازل کرده ایمان بیارید! گویند بآنچه بر ما نازل شده ایمان داریم و جز آنرا که حق است و کتابشان را تصدیق میکند منکر میشوند. بگو اگر مؤمن بودید پس چرا پیش از این، پیغمبران خدا را میکشتید؟ (۹۱)

و چون به آنان گفته شود: «به آنچه خدا نازل کرده ایمان آورید»، می‏گویند: «ما به آنچه بر [پیامبر] خودمان نازل شده ایمان می‏آوریم.» و غیر آن را- با آنکه [کاملا] حق و مؤید همان چیزی است که با آنان است- انکار می‏کنند. بگو: «اگر مؤمن بودید، پس چرا پیش از این، پیامبران خدا را می‏کشتید؟» (۹۱)

و چون به آنها گفته شود: به آنچه خداوند فرو فرستاده (به قرآن) ایمان آورید، گویند: ما به آنچه بر خود ما نازل شده (به تورات) ایمان می‏آوریم و به آنچه پس از آن است کفر می‏ورزند در حالی که آن حق است و تصدیق‏کننده آنچه با آنهاست! بگو: اگر شما ایمان (به تورات) دارید پس چرا پیش از این (در طول تاریختان) پیامبران خدا را می‏کشتید؟! (۹۱)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه