سوره مائده – آیه 104

وَ إذا قیلَ لَهُمْ تَعالَوْا إلی ما أنْزَلَ اللّهُ وَ إلَی الرَّسولِ قالوا حَسْبُنا ما وَجَدْنا عَلَیْهِ آباءَنا أ وَ لَوْ کانَ آباؤُهُمْ لا یَعْلَمونَ شَیْئاً وَ لا یَهْتَدونَ (104)

و هنگامی که گفته شود برای آن‌ها: «بیایید به سوی آن‌چه نازل کرد الله و به سوی رسول (الله)»، گویند: «کفایت کند ما را آن‌چه یافتیم بر آن نیاکانمان را.» آیا اگر چه نیاکانتان نمی‌دانستند چیزی را و هدایت نیافته بودند. (104)

و چون گویندشان: سوی آنچه خدا نازل کرده و سوی پیمبر آیید گویند: روشی که پدران خویش را بر آن یافته‏ایم ما را بس است. و گرچه پدرا- نشان چیزی نمیدانسته‏اند و هدایت نیافته‏اند. (104)

و چون به آنان گفته شود: «به سوی آنچه خدا نازل کرده و به سوی پیامبر [ش‏] بیایید»، می‏گویند: «آنچه پدران خود را بر آن یافته‏ایم ما را بس است.» آیا هر چند پدرانشان چیزی نمی‏دانسته و هدایت نیافته بودند؟ (104)

و چون به آنها گفته شود: به سوی آنچه خدا نازل کرده و به سوی فرستاده او بیایید، گویند: آنچه که پدرانمان را بر آن یافته‏ایم (از عقاید و رفتار) ما را بس است! آیا هر چند پدرانشان چیزی نمی‏دانسته و (به راه راستی) هدایت نیافته باشند (باز هم کورکورانه از آنها تقلید می‏کنند)؟ (104)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه