سوره آل عمران – آیه ۱۵ تا ۱۷

قُلْ أ أُنَبِّئُکُمْ بِخَیْرٍ مِنْ ذلِکُمْ لِلَّذینَ اتَّقَوْا عِنْدَ رَبِّهِمْ جَنّاتٌ تَجْری مِنْ تَحْتِها الْأنْهارُ خالِدینَ فیها وَ أزْواجٌ مُطَهَّرَةٌ وَ رِضْوانٌ مِنَ اللّهِ وَ اللّهُ بَصیرٌ بِالْعِبادِ (۱۵)

الَّذینَ یَقولونَ رَبَّنا إنَّنا آمَنّا فَاغْفِرْ لَنا ذُنوبَنا وَ قِنا عَذابَ النّارِ (۱۶)

الصّابِرینَ وَ الصّادِقینَ وَ الْقانِتینَ وَ الْمُنْفِقینَ وَ الْمُسْتَغْفِرینَ بِالْأسْحارِ (۱۷)

بگو: «آیا خبر کنم شما را به بهترین از آن‌ها؟! برای کسانی که تقوا پیشه کرده‌اند نزد پروردگارشان، بهشت‌هایی است (که) جریان دارد از زیر آن نهرها. جاودانه‌اند در آن و همسران پاکیزه‌ای و رضایتی از الله و الله همیشه بینا به بندگان است. (۱۵)کسانی که می‌گویند: «پروردگارا! به یقین ما ایمان آوردیم، پس بیامرز بر ما گناهان ما را و حفظ من ما را (از) عذاب آتش.» (۱۶) صبرکنندگان و راست‌گویان و اطاعت کنندگان خاضع و انفاق کنندگان و طلب آمرزش کنندگان به سحرها. (۱۷)

بگو آیا شما را به بهتر از اینها خبر دهم؟ برای کسانی که پرهیزکار بوده‏اند، نزد پروردگارشان بهشتهاست که جویها در آن روانست و در آن جاودانند، با همسران پاکیزه و خشنودی خدا، و خدا بکار بندگان نیک سیرت بیناست (۱۵) کسانی که گویند: پروردگارا! ما ایمان داریم گناهانمان را بیامرز و از عذاب جهنم مصونمان دار (۱۶) و صابران و راستگویان و فرمانبران و انفاقگران و آمرزش طلبان سحرگاهها. (۱۷)

بگو: «آیا شما را به بهتر از اینها خبر دهم؟ برای کسانی که تقوا پیشه کرده‏اند، نزد پروردگارشان باغهایی است که از زیر [درختان‏] آنها نهرها روان است در آن جاودانه بمانند، و همسرانی پاکیزه و [نیز] خشنودی خدا [را دارند]، و خداوند به [امور] بندگان [خود] بیناست.» (۱۵) همان کسانی که می‏گویند: پروردگارا، ما ایمان آوردیم پس گناهان ما را بر ما ببخش، و ما را از عذاب آتش نگاه دار. (۱۶) [اینانند] شکیبایان و راستگویان و فرمانبرداران و انفاق کنندگان و آمرزش‏خواهان در سحرگاهان. (۱۷)

بگو: آیا شما را بهتر از اینها خبر بدهم؟ برای کسانی که پروا پیشه کرده‏اند در نزد پروردگارشان بهشت‏هایی است که از زیر (ساختمان و درختان) آنها نهرها جاری است در حالی که در آنجا جاودانه‏اند، و نیز همسرانی پاکیزه (از پلیدی‏های جسمی و روحی) و خوشنودیی از سوی خداست، و خداوند به بندگان خود بیناست.

آنان که می‏گویند: پروردگارا، همانا ما ایمان آوردیم، پس گناهانمان را ببخش و ما را از عذاب آتش نگه دار.

همان صابران و راستان در اعتقاد و گفتار و کردار و فرمانبرداران و انفاق کنندگان و آمرزش‏خواهان در سحرها.

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه