سوره بقره – آیه ۲۶۱

مَثَلُ الَّذینَ یُنْفِقونَ أمْوالَهُمْ فی سَبیلِ اللّهِ کَمَثَلِ حَبَّةٍ أنْبَتَتْ سَبْعَ سَنابِلَ فی کُلِّ سُنْبُلَةٍ مِائَةُ حَبَّةٍ وَ اللّهُ یُضاعِفُ لِمَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ (۲۶۱)

مثال کسانی که انفاق می‌کنند اموالشان را در راه الله مانند مثال دانه‌ای است (که) برویاند هفت خوشه، در هر خوشه‌ای صد دانه و الله مضاعف می‌کند برای کسی که اراده کند و الله واسع (الاحاطه) همیشه عالم است. (۲۶۱)

حکایت کسانی که اموال خویش را در راه خدا انفاق کنند چون دانه‏ایست که هفت خوشه رویانیده که در هر خوشه صد دانه است و خدا برای هر که خواهد دو برابر کند که خدا وسعت بخش و داناست. (۲۶۱)

مثل [صدقات‏] کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‏کنند همانند دانه‏ای است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه‏ای صد دانه باشد و خداوند برای هر کس که بخواهد [آن را] چند برابر می‏کند، و خداوند گشایشگر داناست. (۲۶۱)

مثل (انفاقات) کسانی که اموالشان را در راه خدا انفاق می‏کنند مثل دانه‏ای است که هفت خوشه برویاند، در هر خوشه‏ای یکصد دانه باشد (پس انفاق هر چیزی هفتصد برابر پاداش دارد) و خداوند برای هر که بخواهد (و حکمتش اقتضا کند) چند برابر می‏کند، و خداوند (از نظر وجود و توان و رحمت) دارای وسعت است و داناست. (۲۶۱)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه