سوره مائده – آیه 54

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتی اللّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبّونَهُ أذِلَّةٍ عَلَی الْمُؤْمِنینَ أعِزَّةٍ عَلَی الْکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ لا یَخافونَ لَوْمَةَ لائِمٍ ذلِکَ فَضْلُ اللّهِ یُؤْتیهِ مَنْ یَشاءُ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ (54)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! کسی که باز گردد از شما از دینش، پس به زودی می‌آورد الله قومی را، دوستشان می‌دارد و دوست می‌دارند او را، فروتنان بر مؤمنان و پر قوت بر کافران، جهاد می‌کنند در راه الله و پروا نمی‌کنند ملامت ملامت‌کننده را. آن فضل الله است، می‌دهد هر که را بخواهد و الله واسع (الاحاطه) همیشه دانا است. (54)

شما که ایمان دارید! هر که از شما از دین خویش باز گردد، بزودی خدا گروهی را بیارد که دوستشان دارد و دوستش دارند، با مؤمنان افتاده‏اند و با کافران سرکش. در راه خدا کارزار کنند، و از ملامت ملامتگری نهراسند. این کرم خدا است که بهر که خواهد دهد و خدا وسعت بخش و داناست (54)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، هر کس از شما از دین خود برگردد، به زودی خدا گروهی [دیگر] را می‏آورد که آنان را دوست می‏دارد و آنان [نیز] او را دوست دارند. [اینان‏] با مؤمنان، فروتن، [و] بر کافران سرفرازند. در راه خدا جهاد می‏کنند و از سرزنش هیچ ملامتگری نمی‏ترسند. این فضل خداست. آن را به هر که بخواهد می‏دهد، و خدا گشایشگر داناست. (54)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، هر کس از شما از دین خود برگردد (زیانی به خدا نمی‏زند) خداوند به زودی گروهی را خواهد آورد که آنها را دوست دارد و آنها نیز او را دوست دارند، در برابر مؤمنان رام و خاضعند و در برابر کافران مقتدر و پیروز، در راه خدا جهاد می‏کنند و از سرزنش هیچ ملامتگری نمی‏هراسند. این (ایمان و محبت و شهامت) فضل خداوند است که به هر کس بخواهد می‏دهد و خداوند (از نظر وجود و توان و رحمت) گسترده است و داناست. (54)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه