سوره مائده – آیه 49

وَ أنِ احْکُمْ بَیْنَهُمْ بِما أنْزَلَ اللّهُ وَ لا تَتَّبِعْ أهْواءَهُمْ وَ احْذَرْهُمْ أنْ یَفْتِنوکَ عَنْ بَعْضِ ما أنْزَلَ اللّهُ إلَیْکَ فَإنْ تَوَلَّوْا فَاعْلَمْ أنَّما یُریدُ اللّهُ أنْ یُصیبَهُمْ بِبَعْضِ ذُنوبِهِمْ وَ إنَّ کَثیراً مِنَ النّاسِ لَفاسِقونَ (49)

و آن‌که حکم کن بینشان به آن‌چه نازل کرده است الله و تبعیت نکن هوس‌هایشان را و بر حذر باش ایشان را که به فتنه می‌اندازند تو را از بعض آن‌چه نازل کرده الله به سوی تو، پس اگر روی گرداندند، ، پس بدان که می‌خواهد الله که اصابت دهد ایشان را به بعض دنباله‌هایتان (نتیجه کارهایتان) و به یقین بسیاری از مردم قطعاً فاسقان هستند. (49)

[ترا فرمان داده‏ایم‏] که میان آنها طبق آنچه خدا نازل کرده حکم کن، هوسهایشان را پیروی مکن و از آنها بر حذر باش که از بعضی چیزها که خدا بتو نازل کرده منحرفت نکنند، اگر پشت بکردند بدان که خدا میخواهد [سزای‏] پاره‏ای گناهانشان را به آنها برساند و بسیاری از این کسان، عصیان- پیشگانند (49)

و میان آنان به موجب آنچه خدا نازل کرده، داوری کن و از هواهایشان پیروی مکن و از آنان بر حذر باش مبادا تو را در بخشی از آنچه خدا بر تو نازل کرده به فتنه دراندازند. پس اگر پشت کردند، بدان که خدا می‏خواهد آنان را فقط به [سزای‏] پاره‏ای از گناهانشان برساند، و در حقیقت بسیاری از مردم نافرمانند. (49)

و (تو را وحی کردیم به) اینکه در میان آنان طبق آنچه خدا نازل کرده داوری کن، و از هوس‏های آنها پیروی مکن و از آنان بر حذر باش که مبادا تو را از برخی از آنچه خدا به سوی تو نازل نموده منحرف سازند. پس اگر (از داوری تو) روی گردانند بدان که خدا اراده کرده آنها را به کیفر برخی از گناهانشان گرفتار نماید، و البته بسیاری از مردم فاسق و خارج از طاعت خدایند. (49)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه