سوره مائده – آیه 66

وَ لَوْ أنَّهُمْ أقاموا التَّوْراةَ وَ الْإنْجیلَ وَ ما أُنْزِلَ إلَیْهِمْ مِنْ رَبِّهِمْ لَأکَلوا مِنْ فَوْقِهِمْ وَ مِنْ تَحْتِ أرْجُلِهِمْ مِنْهُمْ أُمَّةٌ مُقْتَصِدَةٌ وَ کَثیرٌ مِنْهُمْ ساءَ ما یَعْمَلونَ (66)

و اگر که آن‌ها به پا می‌داشتند تورات و انجیل را و آن‌چه نازل شده به سوی آن‌ها از پروردگارشان، قطعاً (روزی) خورند از بالایشان و از زیر پاهایشان. از آن‌ها امتی میانه‌رو هستند و بسیاری از آن‌ها بد است آن‌چه عمل می‌کنند. (66)

اگر تورات و انجیل را با آنچه از پروردگارشان بآنها نازل شده بپا دارند، از بالای سرشان و از زیر قدمهایشان [روزی‏] میخورند، از آنها گروهی معتدلند و بسیاریشان، اعمالشان بد است (66)

و اگر آنان به تورات و انجیل و آنچه از جانب پروردگارشان به سویشان نازل شده است، عمل می‏کردند، قطعا از بالای سرشان [برکات آسمانی‏] و از زیر پاهایشان [برکات زمینی‏] برخوردار می‏شدند. از میان آنان گروهی میانه‏رو هستند، و بسیاری از ایشان بد رفتار می‏کنند. (66)

و اگر آنها تورات و انجیل (واقعی را) و آنچه را که به آنها نازل شده برپا می‏نمودند به یقین از بالای سرشان و از زیر پاهایشان روزی می‏خوردند (از برکات آسمان و زمین برخوردار می‏شدند). از آنها گروهی میانه‏رو و درستکارند و بسیاری از آنها زشت است آنچه به جا می‏آورند. (66)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه