سوره آل عمران – آیه 140

إنْ یَمْسَسْکُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ وَ تِلْکَ الْأیّامُ نُداوِلُها بَیْنَ النّاسِ وَ لِیَعْلَمَ اللّهُ الَّذینَ آمَنوا وَ یَتَّخِذَ مِنْکُمْ شُهَداءَ وَ اللّهُ لا یُحِبُّ الظّالِمینَ (140)

اگر برسد شما را آسیبی، پس به تحقیق رسیده است آن قوم را آسیبی مانند آن و آن زمان‌ها را می‌گردانیم بین مردم و قطعاً می‌داند الله کسانی را که ایمان آورده‌اند و می‌گیرد از شما شاهدانی و الله دوست نمی‌دارد ظالمان را. (140)

اگر بشما زخمی رسیده آنگروه را نیز زخمی رسیده مانند آن، این روزها را، میان مردم جابجا میکنیم، تا خدا کسانیرا که ایمان آورده‏اند، معلوم دارد و از شما گواهان گیرد که خدا ستمگران را دوست ندارد (140)

اگر به شما آسیبی رسیده، آن قوم را نیز آسیبی نظیر آن رسید و ما این روزها [ی شکست و پیروزی‏] را میان مردم به نوبت می‏گردانیم [تا آنان پند گیرند] و خداوند کسانی را که [واقعا] ایمان آورده‏اند معلوم بدارد، و از میان شما گواهانی بگیرد، و خداوند ستمکاران را دوست نمی‏دارد. (140)

اگر شما را (در جنگ احد) جراحت و آسیبی رسید آن گروه را نیز (در جنگ بدر) آسیبی مانند آن رسید. و ما این روزها (ی پیروزی و شکست) را میان مردم به نوبت می‏گردانیم (برای مصلحت نظام اتمی) و برای آنکه خداوند معلوم کند کسانی را که ایمان آورده‏اند (و علم ازلیش بر معلوم خارجی منطبق گردد) و از میان شما (برای شهادت بر اعمال مردم در روز واپسین) گواهانی بگیرد، و خداوند ستمکاران را دوست ندارد. (140)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه