سوره مائده – آیه 60

قُلْ هَلْ أُنَبِّئُکُمْ بِشَرٍّ مِنْ ذلِکَ مَثوبَةً عِنْدَ اللّهِ مَنْ لَعَنَهُ اللّهُ وَ غَضِبَ عَلَیْهِ وَ جَعَلَ مِنْهُمُ الْقِرَدَةَ وَ الْخَنازیرَ وَ عَبَدَ الطّاغوتَ أولئِکَ شَرٌّ مَکاناً وَ أضَلُّ عَنْ سَواءِ السَّبیلِ (60)

بگو: «آیا خبر دهم شما را به شری از آن کیفر نزد الله؟ کسی که لعنت کرده او را الله و غضب کرده بر او و قرار داده از آن‌ها بوزینگانی و خوکانی و بندگی کرده‌اند طاغوت را؟ آن‌ها را مکان شَرّی است و گمراه‌ترین از راه راست هستند.» (60)

بگو: آیا بچیزی که سزای آن نزد خدا بدتر از این است خبرتان دهم؟ آنکه خدا لعنتش کرده و بر او غضب آورده و از آنها میمونها و خوکها کرده، و طغیانگر پرستیده، آنها جایشان بدتر است و از راه درست گمراه‏ترند (60)

بگو: «آیا شما را به بدتر از [صاحبان‏] این کیفر در پیشگاه خدا، خبر دهم؟ همانان که خدا لعنتشان کرده و بر آنان خشم گرفته و از آنان بوزینگان و خوکان پدید آورده، و آنان که طاغوت را پرستش کرده‏اند. اینانند که از نظر منزلت، بدتر، و از راه راست گمراه‏ترند.» (60)

بگو: آیا به شما خبر دهم از کسانی که کیفرشان در نزد خداوند بدتر است (از این مؤمنانی که شما بر آنها عیب می‏گیرید)؟ آنها کسانی هستند (از اسلافتان) که خدا آنان را لعنت کرده و بر آنها غضب نموده و برخی از آنان را به صورت بوزینگان و خوک‏ها درآورده و کسانی که طاغوت را پرستیدند. آنهایند که جایگاهشان بدتر و از راه راست گمراه‏ترند. (60)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه