سوره آل عمران – آیه ۱۴

زُیِّنَ لِلنّاسِ حُبُّ الشَّهَواتِ مِنَ النِّساءِ وَ الْبَنینَ وَ الْقَناطیرِ الْمُقَنْطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَ الْفِضَّةِ وَ الْخَیْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَ الْأنْعامِ وَ الْحَرْثِ ذلِکَ مَتاعُ الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ اللّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الْمَآبِ (۱۴)

زینت داده شده است برای مردم محبت رغبت بسیار زیاد از زنان و فرزندان و اموال انبوه از طلا و نقره و اسب‌های نشان‌دار و چهارپایان و کشتزار(ها). آن بهره زندگی دنیا است در حالی که الله نزدش نیکو بازگشتنی است. (۱۴)

محبت خواستنیها از زنان و فرزندان و بسته‏های فراهم شده طلا و نقره و اسبان داغدار و رمه و کشت، برای مردم آرایش یافته، این کالای زندگی دنیاست و بازگشتگاه نیک پیش خداست (۱۴)

دوستی خواستنیها [ی گوناگون‏] از: زنان و پسران و اموال فراوان از زر و سیم و اسب‏های نشاندار و دامها و کشتزار [ها] برای مردم آراسته شده، [لیکن‏] این جمله، مایه تمتع زندگی دنیاست، و [حال آنکه‏] فرجام نیکو نزد خداست. (۱۴)

محبت مشتهیات (دنیا) از زنان و فرزندان و اموال انبوه فراوان از طلا و نقره و اسبان نشاندار و چهارپایان و کشت و زرع، برای مردم مزیین و آراسته شده است، حال آنکه اینها وسیله برخورداری زندگی دنیاست، و خداست که بازگشت نیکو نزد اوست. (۱۴)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه