سوره بقره – آیه ۸۹

وَ لَمّا جاءَهُمْ کِتابٌ مِنْ عِنْدِ اللّهِ مُصَدِّقٌ لِما مَعَهُمْ وَ کانوا مِنْ قَبْلُ یَسْتَفْتِحونَ عَلَی الَّذینَ کَفَروا فَلَمّا جاءَهُمْ ما عَرَفوا کَفَروا بِهِ فَلَعْنَةُ اللّهِ عَلَی الْکافِرینَ (۸۹)

و هنگامی که آمد آن‌ها را کتابی از نزد الله، تصدیق کننده آن‌چه با آن‌ها است در حالی که از قبل پیروزی می‌خواستند بر کسانی که کفر ورزیدند، پس زمانی که آمد آن‌ها را آن‌چه می‌شناختند، کفر ورزیدند به آن، پس لعنت الله بر کافران. (۸۹)

و چون کتابی از نزد خدا بیامدشان که توراتشان را تصدیق میکرد و از پیش، بدان بر کافران فیروزی میجستند، وقتی آنچه میشناختند بیامد، منکر شدند، و لعنت خدا بر منکران باد (۸۹)

و هنگامی که از جانب خداوند کتابی که مؤید آنچه نزد آنان است برایشان آمد، و از دیرباز [در انتظارش‏] بر کسانی که کافر شده بودند پیروزی می‏جستند ولی همین که آنچه [که اوصافش‏] را می‏شناختند برایشان آمد، انکارش کردند. پس لعنت خدا بر کافران باد. (۸۹)

و چون برای آنها کتابی از جانب خدا آمد (قرآنی) که تصدیق‏کننده آنچه با آنهاست (تورات)، در حالی که آنان پیش از آن، همواره خبر از پیروزی خود (به وسیله آورنده آن کتاب) بر کسانی که کفر ورزیده‏اند می‏دادند، (با این همه) چون آنچه آن را می‏شناختند برایشان آمد بدان کفر ورزیدند پس لعنت خدا بر کافران باد. (۸۹)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه