سوره مائده – آیه 5

الْیَوْمَ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّیِّباتُ وَ طَعامُ الَّذینَ أوتوا الْکِتابَ حِلٌّ لَکُمْ وَ طَعامُکُمْ حِلٌّ لَهُمْ وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ الْمُؤْمِناتِ وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ الَّذینَ أوتوا الْکِتابَ مِنْ قَبْلِکُمْ إذا آتَیْتُموهُنَّ أُجورَهُنَّ مُحْصِنینَ غَیْرَ مُسافِحینَ وَ لا مُتَّخِذی أخْدانٍ وَ مَنْ یَکْفُرْ بِالْإیمانِ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ وَ هُوَ فی الْآخِرَةِ مِنَ الْخاسِرینَ (5)

این زمان حلال شد برای شما پاکیزه‌ها و طعام کسانی که داده شده‌اند کتاب، حلال است برای شما و طعام شما حلال است برای آن‌ها و زنان پاک‌دامن از مؤمنان و زنان پاک‌دامن از کسانی که داده شده‌اند کتاب از قبل شما. هنگامی که بپردارید آن‌ها را اجرهایشان (مهرهایشان) را، پاک‌دامنان غیر زناکار و گیرندگان دوست پنهانی و کسی که کفر می‌ورزد به ایمان، پس به تحقیق تباه شود عملش و او در آخرت از زیان‌کاران است. (5)

اکنون چیزهای پاکیزه بر شما حلال شد، طعام کسانی که کتاب دارند بر شما حلال است، طعام شما نیز بر آنها حلال است و زنان پارسای مؤمن و زنان پارسا، از آنها که پیش از شما کتاب داشته‏اند، اگر مهرشان را بدهید بپارسائی نه زناکاری و رفیق گیری [حلالند] و هر که ایمان را انکار کند اعمال وی باطل میشود و در آخرت از زیانکاران است (5)

امروز چیزهای پاکیزه برای شما حلال شده، و طعام کسانی که اهل کتابند برای شما حلال، و طعام شما برای آنان حلال است. و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاکدامن از مسلمان، و زنان پاکدامن از کسانی که پیش از شما کتاب [آسمانی‏] به آنان داده شده، به شرط آنکه مهرهایشان را به ایشان بدهید، در حالی که خود پاکدامن باشید نه زناکار و نه آنکه زنان را در پنهانی دوست خود بگیرید. و هر کس در ایمان خود شک کند، قطعا عملش تباه شده، و در آخرت از زیانکاران است. (5)

امروز چیزهای پاکیزه برای شما حلال شد، و طعام کسانی که به آنها کتاب (آسمانی) داده شده برای شما حلال، و طعام شما هم برای آنها حلال است، و (نیز حلال است بر شما) زنان آزاد و پاکدامن از مؤمنان و زنان آزاد و پاکدامن از کسانی که پیش از شما به آنها کتاب (آسمانی) داده شده، هر گاه مهر آنها را پرداخته باشید در حالی که پاکدامن باشید نه اهل زنا و نه رفیق‏باز به نامشروع در نهان. و هر کس کفر ورزد بدانچه باید ایمان آورد حقیا که عملش تباه شده و در آخرت از زیانکاران است. (5)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه