سوره مائده – آیه 44

إنّا أنْزَلْنا التَّوْراةَ فیها هُدیً وَ نورٌ یَحْکُمُ بِها النَّبیّونَ الَّذینَ أسْلَموا لِلَّذینَ هادوا وَ الرَّبّانیّونَ وَ الْأحْبارُ بِما اسْتُحْفِظوا مِنْ کِتابِ اللّهِ وَ کانوا عَلَیْهِ شُهَداءَ فَلا تَخْشَوُا النّاسَ وَ اخْشَوْنِ وَ لا تَشْتَروا بِآیاتی ثَمَناً قَلیلاً وَ مَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِما أنْزَلَ اللّهُ فَأولئِکَ هُمُ الْکافِرونَ (44)

به یقین ما نازل کردیم تورات را، در آن هدایت و نوری است، حکم می‌کنند به آن انبیایی که تسلیم شدند برای کسانی که یهودی شدند و ربانی‌ها و دانشمندان به آن‌چه طلب حفظ می‌کردند از کتاب الله و بودند بر آن گواهان، پس نترسید از مردم و بترسید مرا و معامله نکنید آیات مرا به بهایی اندک و کسانی که حکم نمی‌کنند به آن‌چه نازل کرد الله، پس آن‌ها، (هم) آن‌ها کافرانند. (44)

تورات را ما نازل کرده‏ایم که در آن هدایت هست و نور و پیمبرانی که مطیع [خدا] بودند، طبق آن برای کسانی که یهودی بودند حکم میکردند و راستاران و احبار که نگهبان کتاب خدا شده بودند و بر آن گواه بودند [نیز حکم میکردند] پس، از این مردم نترسید و از من بترسید و آیه‏های مرا ببهای اندک مفروشید که هر کس طبق آیه‏های منزل خدا حکم نکند آنها، خودشان، کافرانند (44)

ما تورات را که در آن رهنمود و روشنایی بود نازل کردیم. پیامبرانی که تسلیم [فرمان خدا] بودند، به موجب آن برای یهود داوری می‏کردند و [همچنین‏] الهیون و دانشمندان به سبب آنچه از کتاب خدا به آنان سپرده شده و بر آن گواه بودند. پس، از مردم نترسید و از من بترسید، و آیات مرا به بهای ناچیزی مفروشید و کسانی که به موجب آنچه خدا نازل کرده داوری نکرده‏اند، آنان خود کافرانند. (44)

به یقین ما تورات را فرو فرستادیم که در آن هدایت و نور بود، پیامبرانی (از زمان موسی تا زمان عیسی) که تسلیم (دین موسی) بودند بر طبق آن برای کسانی که یهودی بودند داوری می‏کردند، و نیز علمای ربیانی و دانشمندان (تورات‏شناس) بدان جهت که از آنها حفظ کتاب خدا خواسته شده بود و بر (بقا و مصونیت) آن گواه بودند، (به آن حکم می‏کردند) پس (ای علمای یهود) از مردم نترسید و از من بترسید و به وسیله (تحریف) آیات من بهای اندکی به دست نیاورید. و کسانی که بر طبق آنچه خداوند نازل کرده حکم نکنند آنهایند که کافرند. (44)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه