سوره مائده – آیه 8

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا کونوا قَوّامینَ لِلّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلی ألاَّ تَعْدِلوا اعْدِلوا هُوَ أقْرَبُ لِلتَّقْوی وَ اتَّقوا اللّهَ إنَّ اللّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلونَ (8)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! باشید قیام‌کنندگان برای الله، شهادت دهندگان به قسط و وادار نکند شما را کینه‌های گروهی که عدالت نورزید. عدالت ورزید. آن نزدیک‌تر است برای تقوا و تقوا پیشه کنید الله را، به یقین الله کاملاً با خبر است به آن‌چه عمل می‌کنید. (8)

شما که ایمان دارید برای خدا قیام کنید و بانصاف گواهی دهید. دشمنی قومی وادارتان نکند که عدالت نکنید. عدالت کنید که بپرهیزکاری نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از آنچه میکنید خبر دارد. (8)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، برای خدا به داد برخیزید [و] به عدالت شهادت دهید، و البته نباید دشمنی گروهی شما را بر آن دارد که عدالت نکنید. عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است، و از خدا پروا دارید، که خدا به آنچه انجام می‏دهید آگاه است. (8)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، (در هر کار فردی و اجتماعی) قیام‏کننده استوار و دائم برای خدا و گواهان به عدل و قسط باشید و هرگز دشمنی با گروهی شما را بر آن ندارد که عدالت نکنید عدالت کنید که آن به تقوا نزدیکتر است، و تقوا پیشه کنید که همانا خداوند به آنچه می‏کنید آگاه است. (8)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه