سوره آل عمران – آیه 106 و 107

یَوْمَ تَبْیَضُّ وُجوهٌ وَ تَسْوَدُّ وُجوهٌ فَأمّا الَّذینَ اسْوَدَّتْ وُجوهُهُمْ أ کَفَرْتُمْ بَعْدَ إیمانِکُمْ فَذوقوا الْعَذابَ بِما کُنْتُمْ تَکْفُرونَ (106)

وَ أمّا الَّذینَ ابْیَضَّتْ وُجوهُهُمْ فَفی رَحْمَتِ اللّهِ هُمْ فیها خالِدونَ (107)

زمانی که سفید می‌گردد چهره‌هایی و سیاه می‌گردد چهره‌هایی. پس اما کسانی که سیاه شده (چهره‌هاشان)، آیا کفر ورزیدید بعد ایمانتان؟! پس بچشید عذاب را به آن‌چه کفر می‌ورزیدید. (106) و اما کسانی که سفید شده چهره‌هایشان، پس در رحمت الله هستند. آن‌ها در آن جاودانند. (107)

روزی که روهایی سفید شود و روهایی سیاه، اما کسانی که روهایشان سیاه شده [گویندشان‏] چگونه پس از ایمان آوردنتان منکر شدید، اکنون بسبب انکاری که میکرده‏اید، از این عذاب بچشید، (106) اما کسانی که روهایشان سفید شده در رحمت خدایند و خودشان، در آن جاودانند. (107)

[در آن‏] روزی که چهره‏هایی سپید، و چهره‏هایی سیاه گردد. اما سیاهرویان [به آنان گویند:] آیا بعد از ایمانتان کفر ورزیدید؟ پس به سزای آنکه کفر می‏ورزیدید [این‏] عذاب را بچشید. (106) و اما سپیدرویان همواره در رحمت خداوند جاویدانند. (107)

در روزی که چهره‏هایی سفید و چهره‏هایی سیاه می‏گردد. اما آنها که چهره‏هایشان سیاه شده (به آنها گفته می‏شود) آیا پس از ایمانتان کفر ورزیدید؟! پس بچشید این عذاب را در برابر آنکه کفر می‏ورزیدید. (106) و اما آنان که چهره‏هایشان سفید شده در رحمت خدایند و در آن جاودانند. (107)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه