سوره نساء – آیه 47

یا أیُّها الَّذینَ أوتوا الْکِتابَ آمِنوا بِما نَزَّلْنا مُصَدِّقاً لِما مَعَکُمْ مِنْ قَبْلِ أنْ نَطْمِسَ وُجوهاً فَنَرُدَّها عَلی أدْبارِها أوْ نَلْعَنَهُمْ کَما لَعَنّا أصْحابَ السَّبْتِ وَ کانَ أمْرُ اللّهِ مَفْعولاً (۴۷)

ای کسانی که داده شده‌اید کتاب! ایمان بیاورید به آن‌چه نازل کردیم، تصدیق کننده برای آن‌چه با شما است، از قبل آن‌که محو کنیم چهره‌هایی را، پس برگردانیم آن‌ها را بر پشتشان یا لعنت کنیم آن‌ها را همان‌گونه که لعنت کردیم اصحاب سبت را و باشد امر الله انجام شده. (۴۷)

شما که کتابتان داده‏اند! بآنچه نازل کرده‏ایم و مصدق تورات شماست بگروید از آن پیش که بزرگانی را از میان ببریم و کارشانرا وارونه کنیم، یا لعنتشان کنیم چنانکه شنبه ایان را لعنت کردیم و اراده خدا شد نیست (۴۷)

ای کسانی که به شما کتاب داده شده است، به آنچه فرو فرستادیم و تصدیق‏کننده همان چیزی است که با شماست ایمان بیاورید، پیش از آنکه چهره‏هایی را محو کنیم و در نتیجه آنها را به قهقرا بازگردانیم یا هم چنان که «اصحاب سبْت» را لعنت کردیم آنان را [نیز] لعنت کنیم، و فرمان خدا همواره تحقق یافته است. (۴۷)

ای کسانی که کتاب (آسمانی) به شما داده شده، به آنچه ما نازل کردیم (به قرآنی) که تصدیق کننده آنچه نزد شماست (از دین و کتاب، و مطابق آنچه پیش شماست از علائم این پیامبر و کتاب او) ایمان آورید پیش از آنکه صورت‏هایی را محو کنیم و به پشت سر برگردانیم (جسمشان را چنین کنیم یا روحشان را از ایمان به کفر تغییر دهیم) یا آنها را لعن و طرد کنیم چنان که اصحاب سبت را (صیادان ماهی در روز شنبه را) لعن کردیم (و مسخ نمودیم) و فرمان خداوند همواره شدنی است. (۴۷)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه