سوره یونس – آیه 93

وَ لَقَدْ بَوَّأْنا بَنی إسْرائیلَ مُبَوَّأ صِدْقٍ وَ رَزَقْناهُمْ مِنَ الطَّیِّباتِ فَما اخْتَلَفوا حَتَّی جاءَهُمُ الْعِلْمُ إنَّ رَبَّکَ یَقْضی بَیْنَهُمْ یَوْمَ الْقیامَةِ فیما کانوا فیهِ یَخْتَلِفونَ (93)

و قطعاً به تحقیق قرین ساختیم بنی اسرائیل را جایگاه نیکو و روزی دادیم آن‌ها را از پاکیزه‌ها، پس اختلاف نکردند تا آمد آن‌ها را علم، به یقین پروردگار تو قضاوت می‌کند بینشان زمان قیامت در آن‌چه در آن اختلاف می‌کردند. (93)

فرزندان اسرائیل را در مکانی شایسته جا دادیم و چیزهای پاکیزه روزیشان کردیم، و تا وقتی این دانش سویشان آمد، اختلاف نکردند. پروردگارت روز قیامت، میانشان در باره موارد اختلافشان، داوری میکند (93)

به راستی ما فرزندان اسرائیل را در جایگاه [های‏] نیکو منزل دادیم، و از چیزهای پاکیزه به آنان روزی بخشیدیم. پس به اختلاف نپرداختند مگر پس از آنکه علم برای آنان حاصل شد. همانا پروردگار تو در روز قیامت در باره آنچه بر سر آن اختلاف می‏کردند میانشان داوری خواهد کرد. (93)

و همانا بنی اسرائیل را در جایگاهی درست و دلخواه جای دادیم (در شام و بیت المقدس) و از روزی‏های پاکیزه به آنها روزی دادیم، (پس آنان در امر دینشان به اختلاف برخاستند،) و اختلاف نکردند مگر آن گاه که علم (به معارف تورات) برای آنها حاصل شد. بی‏تردید پروردگار تو در روز قیامت میان آنها درباره آنچه در آن اختلاف می‏کردند داوری خواهد نمود. (93)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه