سوره انعام – آیه 46

قُلْ أ رَأیْتُمْ إنْ أخَذَ اللّهُ سَمْعَکُمْ وَ أبْصارَکُمْ وَ خَتَمَ عَلی قُلوبِکُمْ مَنْ إلهٌ غَیْرُ اللّهِ یَأْتیکُمْ بِهِ انْظُرْ کَیْفَ نُصَرِّفُ الْآیاتِ ثُمَّ هُمْ یَصْدِفونَ (46)

بگو: «آیا دیده‌اید اگر بگیرد الله گوش‌هایتان و چشم‌هایتان را و مُهر نهد بر قلب‌هایتان، کدام خدا غیر الله بیاورد برای شما آن را؟» بنگر چگونه باز می‌گردانیم معجزات را، سپس آن‌ها شدیداً روی بر می‌گردانند. (46)

بگو: بمن بگویید اگر خدا گوش شما و چشمانتان را بگیرد و بر دلهایتان مهر زند، جز او کدام خداست که آنرا بشما تواند داد. بنگر چگونه آیه‏ها را گونه‏گون میکنیم و باز آنها روی همیگردانند (46)

بگو: «به نظر شما، اگر خدا شنوایی شما و دیدگانتان را بگیرد و بر دلهایتان مهر نهد، آیا غیر از خدا کدام معبودی است که آن را به شما بازپس دهد؟» بنگر چگونه آیات [خود] را [گوناگون‏] بیان می‏کنیم، سپس آنان روی برمی‏تابند؟ (46)

بگو: به من خبر دهید اگر خداوند (قوه) گوش و چشم‏های شما را بگیرد و بر دل‏هایتان مهر (نافهمی و شقاوت) نهد، کیست معبودی جز خداوند که آنها را برای شما بیاورد؟! بنگر چگونه آیات خود را گوناگون می‏آوریم، آن گاه آنها روی می‏گردانند. (46)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه