سوره مائده – آیه 101

أیُّها الَّذینَ آمَنوا لا تَسْئَلوا عَنْ أشْیاءَ إنْ تُبْدَ لَکُمْ تَسُؤْکُمْ وَ إنْ تَسْئَلوا عَنْها حینَ یُنَزَّلُ الْقُرْآنُ تُبْدَ لَکُمْ عَفا اللّهُ عَنْها وَ اللّهُ غَفورٌ حَلیمٌ (101)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! سؤال نکنید از چیزهایی که اگر آشکار شود برای شما، بدتان می‌آید و اگر سؤال کنید از آن هنگامی که نازل می‌شود قرآن، آشکار می‌شود برای شما، عفو کرد الله از آن و الله بسیار پوشش‌دهنده بسیار بردبار است. (101)

شما که ایمان دارید! از چیزهائی که اگر بر شما عیان شود غمگینتان کند، و اگر هنگام نزول قرآن از آن بپرسید، عیان میشود، مپرسید. خدا از آنچه بود، در گذشت که خدا آمرزگار است و بردبار. (101)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، از چیزهایی که اگر برای شما آشکار گردد شما را اندوهناک می‏کند مپرسید. و اگر هنگامی که قرآن نازل می‏شود، در باره آنها سؤال کنید، برای شما روشن می‏شود. خدا از آن [پرسشهای بیجا] گذشت، و خداوند آمرزنده بردبار است. (101)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، از چیزهایی که اگر برای شما آشکار گردد ناراحت و غمگینتان می‏کند (از پیامبر) مپرسید (مانند مدت عمر، مرگ دوستان، زوال ملک و آنچه طبق حکمت و نظام اتم عالم تکوین پنهان است) و اگر هنگامی که قرآن نازل می‏گردد (و فرشته وحی حاضر است) از آنها بپرسید بر شما آشکار می‏گردد. خداوند از آنها (از پرسش‏های ناروای گذشته) درگذشت و خداوند بسیار آمرزنده و بردبار است. (101)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه