سوره مائده – آیه 94

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا لَیَبْلُوَنَّکُمُ اللّهُ بِشَیْءٍ مِنَ الصَّیْدِ تَنالُهُ أیْدیکُمْ وَ رِماحُکُمْ لِیَعْلَمَ اللّهُ مَنْ یَخافُهُ بِالْغَیْبِ فَمَنِ اعْتَدی بَعْدَ ذلِکَ فَلَهُ عَذابٌ ألیمٌ (94)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! قطعاً می‌آزماید شما را الله به چیزی از صید، می‌رسد آن را دستانتان و نیزه‌هایتان تا علم دهد الله چه کسی پروا می‌کند او را به نهان، پس کسی که تجاوز کند بعد آن، پس برای او است عذابی بسیار دردناک. (94)

کسانی که ایمان دارید! خدا شما را بچیزی از شکار امتحان میکند که دستها و نیزه‏هاتان بدان تواند رسید، تا کسی را که بنا دیده از او ترسد، معلوم کند و هر که پس از این امتحان، تجاوز کند، عذابی الم انگیز دارد (94)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، خدا شما را به چیزی از شکار که در دسترس شما و نیزه‏های شما باشد خواهد آزمود، تا معلوم دارد چه کسی در نهان از او می‏ترسد. پس هر کس بعد از آن تجاوز کند، برای او عذابی دردناک خواهد بود. (94)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، خداوند حتما شما را به چیزی از شکار (حیوانات خشکی در حال احرام) آزمایش خواهد کرد (که از شما نرمند و نزدیک شوند) به طوری که دست‏ها و نیزه‏های شما بدانها برسد، تا خداوند کسی را که در نهان از او می‏ترسد معلوم بدارد (علم ازلیش انطباق خارجی یابد) پس کسی که بعد از آن تعدی کند او را عذابی دردناک خواهد بود. (94)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه