سوره مائده – آیه 82

لَتَجِدَنَّ أشَدَّ النّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ آمَنوا الْیَهودَ وَ الَّذینَ أشْرَکوا وَ لَتَجِدَنَّ أقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذینَ آمَنوا الَّذینَ قالوا إنّا نَصاری ذلِکَ بِأنَّ مِنْهُمْ قِسّیسینَ وَ رُهْباناً وَ أنَّهُمْ لا یَسْتَکْبِرونَ (82)

قطعاً می‌یابی شدیدترین مردم (در) دشمنی برای کسانی که ایمان آورده‌اند، یهود را و کسانی که شرک ورزیدند و قطعاً می‌یابی نزدیک‌ترینشان را (در) دوستی برای کسانی که ایمان آورده‌اند، کسانی که گویند: «ما نصارا هستیم.» آن بدین جهت است که از آن‌ها دانشمندان دینی و تارک دنیا هستند و آن‌که آن‌ها تکبر نمی‌ورزند. (82)

یهودان و مشرکان را از همه مردم در دشمنی مؤمنان سختتر خواهی یافت، و نزدیکتر از همه مردم بدوستی مؤمنان، کسانی را خواهی یافت که گویند: ما نصاراییم زیرا بعضی از ایشان کشیشان و راهبانند که گردنفرازی نمیکنند. (82)

مسلما یهودیان و کسانی را که شرک ورزیده‏اند، دشمن‏ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهی یافت و قطعا کسانی را که گفتند: «ما نصرانی هستیم»، نزدیکترین مردم در دوستی با مؤمنان خواهی یافت، زیرا برخی از آنان دانشمندان و رهبانانی‏اند که تکبر نمی‏ورزند. (82)

مسلیما سرسخت‏ترین مردم را در دشمنی با کسانی که ایمان آورده‏اند، یهود و مشرکان خواهی یافت و نزدیکترین آنها را در دوستی با مؤمنان کسانی می‏یابی که گفتند: ما نصاراییم. این بدان سبب است که گروهی از آنان کشیشان و راهبان‏اند و آنها تکبر و بزرگ‏منشی نمی‏ورزند. (82)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه