سوره مائده – آیه 57

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا لا تَتَّخِذوا الَّذینَ اتَّخَذوا دینَکُمْ هُزواً وَ لَعِباً مِنَ الَّذینَ أوتوا الْکِتابَ مِنْ قَبْلِکُمْ وَ الْکُفّارَ أوْلیاءَ وَ اتَّقوا اللّهَ إنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (57)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! نگیرید کسانی را که گرفتند دینتان را به استهزا و بازیچه از کسانی که داده شده‌اند کتاب از قبل شما و کافران را، سرپرستان و تقوا پیشه کنید الله را، اگر باشید مؤمنان. (57)

شما که ایمان دارید! کسانی را که دین شما را مسخره و بازیچه گرفته‏اند، از آنها که پیش از شما کتابشان داده‏اند، و کافران را، بدوستی مگیرید و اگر (براستی) مؤمنید از خدا بترسید (57)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، کسانی را که دین شما را به ریشخند و بازی گرفته‏اند [چه‏] از کسانی که پیش از شما به آنان کتاب داده شده و [چه از] کافران، دوستان [خود] مگیرید، و اگر ایمان دارید از خدا پروا دارید. (57)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، کسانی را که دین شما را به مسخره و بازی گرفته‏اند، چه از آنان که پیش از شما کتاب (آسمانی) به آنها داده شده و چه از کفیار (دیگر) دوستان و یاوران خود مگیرید، و از خدا پروا کنید اگر شما مؤمنید. (57)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه