سوره مائده – آیه 1

ِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا أوْفوا بِالْعُقودِ أُحِلَّتْ لَکُمْ بَهیمَةُ الْأنْعامِ إلاَّ ما یُتْلی عَلَیْکُمْ غَیْرَ مُحِلّی الصَّیْدِ وَ أنْتُمْ حُرُمٌ إنَّ اللّهَ یَحْکُمُ ما یُریدُ (1)

به نام اللهِ (همگان را) بسیار بخشندهِ (مؤمنان را به صورت خاص) همیشه بخشاینده. ای کسانی که ایمان آورده‌اید! وفا کنید به پیمان‌هایتان. حلال شد برای شما حیوانات چهارپا مگر آن‌چه تلاوت می‌شود بر شما. غیر حلال شمرندگان صید، در حالی که شما محرم هستید. به یقین الله حکم می‌کند آن چه را می‌خواهد. (1)

بنام خدای رحمان رحیم
شما که ایمان دارید! بقراردادها وفا کنید، حیوانات چهار پا، جز آنچه برایتان خوانده میشود، بر شما حلال است. در حال احرام شکار را حلال مشمارید که خدا هر چه بخواهد حکم میکند (1)

به نام خداوند بخشنده مهربان
ای کسانی که ایمان آورده‏اید، به پیمان‏ها و قراردادهای خود (پیمان‏هایتان با خود مانند نذر و عهد و قسم و با مردم مانند عقود و قراردادهای دیگر، و با خداوند مانند التزام به احکام دین که از آن جمله التزام به حلیییت و حرمت برخی از اشیاء است) وفا کنید. (1)

به نام خداوند بخشنده مهربان
ای کسانی که ایمان آورده‏اید، به پیمان‏ها و قراردادهای خود (پیمان‏هایتان با خود مانند نذر و عهد و قسم و با مردم مانند عقود و قراردادهای دیگر، و با خداوند مانند التزام به احکام دین که از آن جمله التزام به حلیییت و حرمت برخی از اشیاء است) وفا کنید.

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه