سوره آل عمران – آیه 183

الَّذینَ قالوا إنَّ اللّهَ عَهِدَ إلَیْنا ألاَّ نُؤْمِنَ لِرَسولٍ حَتَّی یَأْتیَنا بِقُرْبانٍ تَأْکُلُهُ النّارُ قُلْ قَدْ جاءَکُمْ رُسُلٌ مِنْ قَبْلی بِالْبَیِّناتِ وَ بِالَّذی قُلْتُمْ فَلِمَ قَتَلْتُموهُمْ إنْ کُنْتُمْ صادِقینَ (183)

کسانی که گفتند: «به یقین الله عهد کرد به سوی ما که ایمان نیاوریم برای رسولی تا بیاود ما را به قربانی که بخورد آن را آتش.» بگو: «به تحقیق آورد شما را فرستادگانی از قبل من دلایل آشکار و به آن چه گفتید، پس چرا به قتل رساندید آن‌ها را اگر بودید راست‌گویان.» (183)

به کسانیکه گویند خدا بما سپرده بهیچ پیمبری ایمان نیاریم تا قربانی‏ای برای ما بیارد که آتش آنرا بخورد، بگو: پیش از من پیمبرانی با برهانها سوی شما آمدند و آنچه گفتید. اگر راست میگویید، چرا کشتیدشان! (183)

همانان که گفتند: «خدا با ما پیمان بسته که به هیچ پیامبری ایمان نیاوریم تا برای ما قربانیی بیاورد که آتش [آسمانی‏] آن را [به نشانه قبول‏] بسوزاند.» بگو: «قطعا پیش از من، پیامبرانی بودند که دلایل آشکار را با آنچه گفتید، برای شما آوردند. اگر راست می‏گویید، پس چرا آنان را کشتید؟» (183)

همان کسانی که گفتند: همانا خداوند (در کتاب‏های آسمانی) به ما سفارش کرده که هرگز به فرستاده‏ای ایمان نیاوریم تا برای ما قربانیی بیاورد که آتش (آسمانی به علامت قبول) آن را بسوزاند. بگو: بی‏شک فرستادگانی پیش از من دلایل روشن و آنچه گفتید برای شما آوردند (مانند زکریا و یحیی) پس چرا آنها را کشتید اگر راستگویید؟! (183)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه