سوره آل عمران – آیه 169 تا 170

وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللّهِ أمْواتاً بَلْ أحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقونَ (169)

فَرِحینَ بِما آتاهُمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ یَسْتَبْشِرونَ بِالَّذینَ لَمْ یَلْحَقوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ ألاَّ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنونَ (170)

و به حساب نیاورید کسانی را که به قتل رسیدند در راه الله مردگان، بلکه زندگانند نزد پروردگارشان، روزی داده می‌شوند. (169) شادمانند به آن‌چه داده الله آن‌ها را از فضلش و شادمانی می‌کنند به کسانی که ملحق نمی‌شوند به آن‌ها از بعد آن‌ها. نه پروایی بر آن‌ها است و نه محزون می‌شوند. (170)

کسانی را که در راه خدا کشته شده‏اند مرده مپندار، بل زندگانند و نزد پروردگار خویش روزی میخورند (169) به آنچه خدا از کرم خود داده است شان خوشدلند و از سرنوشت کسانی که از پی میرسند و هنوز بایشان نپیوسته‏اند شادمانند که نه بیمی دارند و نه غمگین می- شوند. (170)

هرگز کسانی را که در راه خدا کشته شده‏اند، مرده مپندار، بلکه زنده‏اند که نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند.(169) به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است شادمانند، و برای کسانی که از پی ایشانند و هنوز به آنان نپیوسته‏اند شادی می‏کنند که نه بیمی بر ایشان است و نه اندوهگین می‏شوند. (170)

و هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده‏اند، بلکه زنده‏اند و در نزد پروردگارشان روزی داده می‏شوند. (169) در حالی که به آنچه خداوند از فضل خود به آنها داده شادمانند و نسبت به کسانی که در پی آنان (هنوز) به آنها نپیوسته‏اند (کسانی که هنوز شهید نشده‏اند) شادی می‏کنند که نه ترسی بر آنهاست و نه اندوهگین خواهند بود. (170)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه