سوره آل عمران – آیه 144

وَ ما مُحَمَّدٌ إلاَّ رَسولٌ قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِهِ الرُّسُلُ أ فَإنْ ماتَ أوْ قُتِلَ انْقَلَبْتُمْ عَلی أعْقابِکُمْ وَ مَنْ یَنْقَلِبْ عَلی عَقِبَیْهِ فَلَنْ یَضُرَّ اللّهَ شَیْئاً وَ سَیَجْزی اللّهُ الشّاکِرینَ (144)

و نیست محمد مگر رسولی که که به تحقیق گذشت از قبل او رسولانی. آیا پس اگر مُرد یا به قتل رسید، باز می‌گردید بر گذشته‌تان و کسی که باز می‌گردد بر گذشته‌اش، پس هرگز ضرر نمی‌رساند الله را چیزی و به زودی جزا می‌دهد الله شکرگزاران را. (144)

محمد نیست جز فرستاده‏ای که پیش از او فرستادگان در گذشته‏اند. آیا اگر بمیرد یا کشته شود عقبگرد میکنید! و هر که عقبگرد کند زیانی به خدا نمیزند و خدا سپاس- داران را پاداش خواهد داد. (144)

و محمد، جز فرستاده‏ای که پیش از او [هم‏] پیامبرانی [آمده و] گذشتند، نیست. آیا اگر او بمیرد یا کشته شود، از عقیده خود برمی‏گردید؟ و هر کس از عقیده خود بازگردد، هرگز هیچ زیانی به خدا نمی‏رساند، و به زودی خداوند سپاسگزاران را پاداش می‏دهد. (144)

و محمد (صلیی اللییه علیه و آله) فرستاده‏ای بیش نیست که پیش از او فرستادگانی گذشته‏اند، پس آیا اگر او بمیرد یا کشته شود شما به پشت سر خود برمی‏گردید (دست از عقایدتان برمی‏دارید)؟! و هر کس به پشت سر خود بازگردد هیچ زیانی به خدا نمی‏رساند، و خداوند به زودی سپاسگزاران را پاداش می‏دهد. (144)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه