سوره آل عمران – آیه 137 تا 139

قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِکُمْ سُنَنٌ فَسیروا فی الْأرْضِ فَانْظُروا کَیْفَ کانَ عاقِبَةُ الْمُکَذِّبینَ (137)

هذا بَیانٌ لِلنّاسِ وَ هُدیً وَ مَوْعِظَةٌ لِلْمُتَّقینَ (138)

وَ لا تَهِنوا وَ لا تَحْزَنوا وَ أنْتُمُ الْأعْلَوْنَ إنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (139)

به تحقیق گذشت از قبل شما سنت‌هایی، پس سیر کنید در زمین، پس بنگرید چگونه بود عاقب تکذیب‌کنندگان. (137) این دلیلی روشن است برای مردم و هدایتی و موعظه‌ای برای تقوا پیشگان. (138) سستی نکنید و محزون نشوید در حالی که شما برترید اگر باشید مؤمنان. (139)

پیش از شما ماجراها گذشته، در زمین بگردید و ببینید سر انجام تکذیب‏کنان چسان بود. (137) این، برای مردم، بیانی است و برای پرهیزکاران هدایت و پندی. (138) سستی مگیرید و غمین مشوید که شما، اگر ایمان دارید، برترید. (139)

قطعا پیش از شما سنتهایی [بوده و] سپری شده است. پس، در زمین بگردید و بنگرید که فرجام تکذیب‏کنندگان چگونه بوده است؟ (137) این [قرآن‏] برای مردم، بیانی، و برای پرهیزگاران رهنمود و اندرزی است. (138) و اگر مؤمنید، سستی مکنید و غمگین مشوید، که شما برترید. (139)

البته پیش از شما حوادثی (مانند هلاکت‏های دسته‏جمعی) طبق سنیت الهی گذشته است، پس در روی زمین بگردید و بنگرید که عاقبت تکذیب‏کنندگان چگونه بود. (137) این (قرآن) برای مردم روشنگر (حقایق) و برای پرهیزکاران سراپا هدایت و اندرز است. (138) و هرگز (در برابر دشمن) سست نشوید و (از مصائبی که بر شما وارد می‏شود) غمگین مباشید که شما برترید اگر مؤمن (واقعی) باشید. (139)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه