سوره آل عمران – آیه 98 تا 100

قُلْ یا أهْلَ الْکِتابِ لِمَ تَکْفُرونَ بِآیاتِ اللّهِ وَ اللّهُ شَهیدٌ عَلی ما تَعْمَلونَ (98)

قُلْ یا أهْلَ الْکِتابِ لِمَ تَصُدّونَ عَنْ سَبیلِ اللّهِ مَنْ آمَنَ تَبْغونَها عِوَجاً وَ أنْتُمْ شُهَداءُ وَ ما اللّهُ بِغافِلٍ عَمّا تَعْمَلونَ (99)

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا إنْ تُطیعوا فَریقاً مِنَ الَّذینَ أوتوا الْکِتابَ یَرُدّوکُمْ بَعْدَ إیمانِکُمْ کافِرینَ (100)

بگو: «ای اهل کتاب! برای چه کفر می‌ورزید به نشانه‌های الله در حالی که الله شاهد است بر آن‌چه عمل می‌کنید.» (98) بگو: «ای اهل کتاب! برای چه جلوگیری می‌کنید از راه الله کسی را که ایمان آورده. می‌خواهید آن را کج در حالی که شما شهادت‌دهندگانید و نیست الله غافل به آن‌چه عمل می‌کنید.» (99) ای کسانی که ایمان آورده‌ید!اگر اطاعت کنید گروهی از کسانی را که داده شده کتاب، باز می‌گردانند شما را بعد ایمانتان، کافران. (100)

بگو: ای اهل کتاب! چرا آیه‏های خدا را منکر میشوید! و خدا بر آنچه میکنید گواه است (98) بگو: ای اهل کتاب چرا کسانی را که ایمان آورده‏اند، از راه خدا باز میدارید و آنرا منحرف می‏خواهید، در صورتی که شما گواهانید، و خدا از آنچه میکنید، بیخبر نیست. (99) شما که ایمان دارید! اگر گروهی از آنها را که کتابشان داده‏اند، فرمان برید، شما را از پی ایمان آوردنتان، کافر میکنند. (100)

بگو: «ای اهل کتاب، چرا به آیات خدا کفر می‏ورزید؟ با آنکه خدا بر آنچه می‏کنید گواه است.» (98) بگو: «ای اهل کتاب، چرا کسی را که ایمان آورده است، از راه خدا باز می‏دارید و آن [راه‏] را کج می‏شمارید، با آنکه خود [به راستی آن‏] گواهید؟» و خدا از آنچه می‏کنید غافل نیست. (99) ای کسانی که ایمان آورده‏اید، اگر از فرقه‏ای از اهل کتاب فرمان برید، شما را پس از ایمانتان به حال کفر برمی‏گردانند. (100)

بگو: ای اهل کتاب، چرا به آیات و نشانه‏های خدا کفر می‏ورزید در حالی که خدا بر آنچه عمل می‏کنید گواه است؟! (98) بگو: ای اهل کتاب، چرا کسی را که ایمان آورده از راه خداوند باز می‏دارید در حالی که کج کردن راه خدا را می‏خواهید با اینکه خود (به حقانیت آن) گواهید؟! و هرگز خداوند از آنچه انجام می‏دهید غافل نیست. (99) ای کسانی که ایمان آورده‏اید، اگر گروهی از کسانی را که به آنان کتاب (آسمانی) داده شده فرمان برید شما را پس از ایمانتان به کفر باز می‏گردانند. (100)

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه