سوره آل عمران – آیه ۲۰

فَإنْ حاجّوکَ فَقُلْ أسْلَمْتُ وَجْهیَ لِلّهِ وَ مَنِ اتَّبَعَنِ وَ قُلْ لِلَّذینَ أوتوا الْکِتابَ وَ الْأُمّیّینَ أ أسْلَمْتُمْ فَإنْ أسْلَموا فَقَدِ اهْتَدَوْا وَ إنْ تَوَلَّوْا فَإنَّما عَلَیْکَ الْبَلاغُ وَ اللّهُ بَصیرٌ بِالْعِبادِ (۲۰)

پس اگر محاجه کردند تو را، پس بگو: «تسلیم کردم روی توجه را برای الله و کسانی که تبعیت کردند مرا.» و بگو به کسانی که داده شده‌اند کتاب و (به) بی‌سوادان: «آیا تسلیم شدید؟» پس اگر تسلیم شدند، پس به تحقیق هدایت یافته‌اند و اگر روی گرداندند پس به یقین بر تو است ابلاغ و الله همیشه بینا به بندگان است. (۲۰)

اگر با تو محاجه کردند بگو من و کسانی که پیرو من شده‏اند دلهای خویش را بخدا تسلیم کرده‏ایم. بکسانیکه کتابشان داده‏اند و به بی‏کتابان بگو: آیا اسلام آورده‏اید؟ اگر اسلام آورده‏اند هدایت یافته‏اند و اگر پشت بکردند، بر تو بلاغ باشد و بس که خدا بینای بندگان است (۲۰)

پس اگر با تو به محاجه برخاستند، بگو: «من خود را تسلیم خدا نموده‏ام، و هر که مرا پیروی کرده [نیز خود را تسلیم خدا نموده است‏].» و به کسانی که اهل کتابند و به مشرکان بگو: «آیا اسلام آورده‏اید؟» پس اگر اسلام آوردند، قطعا هدایت یافته‏اند، و اگر روی برتافتند، فقط رساندن پیام بر عهده توست، و خداوند به [امور] بندگان بیناست. (۲۰)

پس اگر با تو به جدل و محاجیه برخاستند بگو: من وجودم را تسلیم خدا کرده‏ام و هم چنین کسانی که از من پیروی کرده‏اند و به کسانی که به آنها کتاب (آسمانی) داده شده و به بی‏سوادان (مشرکان بی‏کتاب) بگو: آیا اسلام آوردید؟ پس اگر اسلام آوردند حتما هدایت یافته‏اند، و اگر روی گرداندند پس آنچه بر عهده توست تنها ابلاغ (رسالت) است (نه پیکار که زمان معینی دارد، و نه کیفر دادن که مربوط به خداست)، و خداوند به بندگان خود بیناست. (۲۰)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه