سوره بقره – آیه ۲۷۸ و ۲۷۹

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا اتَّقوا اللّهَ وَ ذَروا ما بَقیَ مِنَ الرِّبا إنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (۲۷۸)

فَإنْ لَمْ تَفْعَلوا فَأْذَنوا بِحَرْبٍ مِنَ اللّهِ وَ رَسولِهِ وَ إنْ تُبْتُمْ فَلَکُمْ رُؤُسُ أمْوالِکُمْ لا تَظْلِمونَ وَ لا تُظْلَمونَ (۲۷۹)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوا پیشه کنید الله را و وا گذارید آن‌چه باقی مانده از ربا را.،اگر باشید از مؤمنان. (۲۷۸) پس اگر انجام ندادید، پس اعلان داده‌اید به جنگ از (جانب) الله و فرستاده‌اش و اگر توبه کردید، پس برای شما است سرمایه‌های اموالتان، نه ظلم می‌کنید و نه مورد ظلم قرار می‌گیرید. (۲۷۹)

شما که ایمان دارید! از خدا بترسید و اگر براستی مؤمن شده‏اید، هر چه از ربا مانده رها کنید. (۲۷۸) و اگر نکردید، آماده جنگ خدا و پیمبر شوید، و اگر توبه کردید، سرمایه‏هاتان از آن شماست نه ستم کنید و نه ستم بینید. (۲۷۹)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، از خدا پروا کنید و اگر مؤمنید، آنچه از ربا باقی مانده است واگذارید. (۲۷۸) و اگر [چنین‏] نکردید، بدانید به جنگ با خدا و فرستاده وی، برخاسته‏اید و اگر توبه کنید، سرمایه‏های شما از خودتان است. نه ستم می‏کنید و نه ستم می‏بینید. (۲۷۹)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، از خدا پروا کنید، و آنچه از ربا (اضافه بر سرمایه بر ذمیه دیگران) باقی مانده رها کنید اگر ایمان دارید. (۲۷۸) و اگر چنین نکردید (و به رباخواری ادامه دادید) پس یقین کنید به پیکاری از سوی خدا و فرستاده او (که متوجه شما می‏شود، و دولت حقیه یا جامعه انفجار یافته آن را از شما می‏گیرد). و اگر توبه کردید سرمایه‏های شما از آن شماست (و سودش را رد کنید، که در این صورت) نه ستم می‏کنید و نه ستم می‏بینید. (۲۷۹)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه