سوره بقره – آیه ۲۶۷

یا أیُّها الَّذینَ آمَنوا أنْفِقوا مِنْ طَیِّباتِ ما کَسَبْتُمْ وَ مِمّا أخْرَجْنا لَکُمْ مِنَ الْأرْضِ وَ لا تَیَمَّموا الْخَبیثَ مِنْهُ تُنْفِقونَ وَ لَسْتُمْ بِآخِذیهِ إلاَّ أنْ تُغْمِضوا فیهِ وَ اعْلَموا أنَّ اللّهَ غَنیٌّ حَمیدٌ (۲۶۷)

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! انفاق کنید از پاکیزه‌ها آن‌چه را کسب کرده‌اید و از آن‌چه خارج کردیم برای شما از زمین و بر آن نباشید که ناپاک از آن را انفاق نمایید در حالی که نیستید ستاننده آن مگر که چشم‌پوشی کنید در آن و بدانید که الله بی‌نیاز همیشه ستوده است. (۲۶۷)

شما که ایمان دارید! از خوبهای آنچه بدست آورده‏اید و آنچه برای شما از زمین بیرون آورده‏ایم، انفاق کنید و پست آنرا که خودتان جز باغماض نمیگیرید، برای انفاق کردن منظور مکنید و بدانید که خدا بی‏نیاز و ستوده است. (۲۶۷)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، از چیزهای پاکیزه‏ای که به دست آورده‏اید، و از آنچه برای شما از زمین برآورده‏ایم، انفاق کنید، و در پی ناپاک آن نروید که [از آن‏] انفاق نمایید، در حالی که آن را [اگر به خودتان می‏دادند] جز با چشم‏پوشی [و بی‏میلی‏] نسبت به آن، نمی‏گرفتید، و بدانید که خداوند، بی‏نیاز ستوده [صفات‏] است. (۲۶۷)

ای کسانی که ایمان آورده‏اید، از پاکیزه‏ها و حلال‏های آنچه کسب کرده‏اید و آنچه برای شما از زمین بیرون آورده‏ایم (از کشت و معادن) انفاق نمایید و قصد مال ناپاک (بد و حرام) نکنید که از آن انفاق نمایید، در حالی که آن را (اگر در برابر حق خودتان می‏دادند) جز با چشم‏پوشی (و بی‏میلی) نمی‏گرفتید، و بدانید که خداوند بی‏نیاز و ستوده (صفات و ستوده افعال) است. (۲۶۷)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه