سوره بقره – آیه ۲۱۲

زُیِّنَ لِلَّذینَ کَفَروا الْحَیاةُ الدُّنْیا وَ یَسْخَرونَ مِنَ الَّذینَ آمَنوا وَ الَّذینَ اتَّقَوْا فَوْقَهُمْ یَوْمَ الْقیامَةِ وَ اللّهُ یَرْزُقُ مَنْ یَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ (۲۱۲)

آراسته شد برای کسانی که کفر ورزیدند، زندگی دنیا و مسخره می‌کنند از کسانی که ایمان آورده‌اند در حالی که کسانی که تقوا پیشه کرده‌اند برتر (از) آن‌ها هستند (در) زمان قیامت و الله روزی می‌دهد هر که را اراده کند، بی حساب. (۲۱۲)

برای آنها که کافرند زندگی این دنیا، آرایش یافته و مؤمنان را ریشخند میکنند. کسانی که پرهیزگاری کرده‏اند، روز رستاخیز، بالای آنهایند، و خدا هر که را خواهد بیحساب روزی دهد (۲۱۲)

زندگی دنیا در چشم کافران آراسته شده است، و مؤمنان را ریشخند می‏کنند و [حال آنکه‏] کسانی که تقواپیشه بوده‏اند، در روز رستاخیز، از آنان برترند و خدا به هر که بخواهد، بی‏شمار روزی می‏دهد. (۲۱۲)

زندگی دنیا در نظر کسانی که کفر ورزیده‏اند (به وسیله شیطان و نفس امیاره) آراسته شده، و مؤمنان (تهیدست) را مسخره می‏کنند، در حالی که آنها که پرواپیشه‏اند در روز قیامت از آنان برتر و بالاترند، و خداوند هر کس را بخواهد بی‏شمار روزی می‏دهد. (۲۱۲)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه