سوره بقره – آیه ۱۹۸

لَیْسَ عَلَیْکُمْ جُناحٌ أنْ تَبْتَغوا فَضْلاً مِنْ رَبِّکُمْ فَإذا أفَضْتُمْ مِنْ عَرَفاتٍ فَاذْکُروا اللّهَ عِنْدَ الْمَشْعَرِ الْحَرامِ وَ اذْکُروهُ کَما هَداکُمْ وَ إنْ کُنْتُمْ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الضّالّینَ (۱۹۸)

نیست بر شما گناهی که (در حین حج) طلب کنید فضلی از پروردگارتان، پس هنگامی که سرازیر شدید از عرفات، پس یاد کنید الله را نزد مشعر الحرام و یاد کنید او را از آن رو که هدایت کرد شما را در حالی که بودید از قبل آن قطعاً از گمراهان. (۱۹۸)

گناهی بر شما نیست که از پروردگار خویش فزونی خواهید و چون از عرفات روان شدید، در مشعر- الحرام خدا را یاد کنید، وی را یاد کنید، که شما را، و گرچه پیش از این، از گمراهان بوده‏اید، هدایت کرده است (۱۹۸)

بر شما گناهی نیست که [در سفر حج‏] فضل پروردگارتان [روزی خویش‏] را بجویید پس چون از عرفات کوچ نمودید، خدا را در مشعر الحرام یاد کنید، و یادش کنید که شما را که پیشتر از بیراهان بودید، فرا راه آورد. (۱۹۸)

بر شما گناهی نیست که (در اثنای حج) از پروردگارتان فضل و روزی طلبید، و چون از عرفات (به سوی مشعر) سرازیر شدید خدا را (در وادی مزدلفه) در نزد (کوه) مشعر الحرام یاد کنید، و او را یاد کنید به پاس آنکه شما را هدایت نمود، و واقعیت این است که شما پیش از آن از گمراهان بودید. (۱۹۸)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه