سوره بقره – آیه ۱۷۴

إنَّ الَّذینَ یَکْتُمونَ ما أنْزَلَ اللّهُ مِنَ الْکِتابِ وَ یَشْتَرونَ بِهِ ثَمَناً قَلیلاً أولئِکَ ما یَأْکُلونَ فی بُطونِهِمْ إلاَّ النّارَ وَ لا یُکَلِّمُهُمُ اللّهُ یَوْمَ الْقیامَةِ وَ لا یُزَکّیهِمْ وَ لَهُمْ عَذابٌ ألیمٌ (۱۷۴)

به یقین کسانی که کتمان می‌کنند آن‌چه نازل کرده الله از کتاب و معامله می‌کنند به واسطه آن بهای اندکی، آن‌ها آن‌چه می‌خورند، در شکم‌هایشان جز آتش نیست و تکلم نمی‌کندشان الله زمان قیامت و پاکیزه‌شان نمی‌کند و برای آن‌ها است عذابی بسیار دردناک. (۱۷۴)

کسانی که کتاب منزل خدا را نهان کنند و آنرا ببهائی اندک فروشند، جز آتش بشکمهای خویش فرو نمیبرند، روز قیامت خدا با آنها سخن نگوید و پاکشان نکند و عذابی الم انگیز دارند (۱۷۴)

کسانی که آنچه را خداوند از کتاب نازل کرده، پنهان می‏دارند و بدان بهای ناچیزی به دست می‏آورند، آنان جز آتش در شکمهای خویش فرو نبرند. و خدا روز قیامت با ایشان سخن نخواهد گفت، و پاکشان نخواهد کرد، و عذابی دردناک خواهند داشت. (۱۷۴)

به یقین کسانی که آنچه را خداوند از کتاب (کتاب آسمانی تورات و انجیل) نازل کرده کتمان می‏کنند (آیات حلیییت چیزهایی را که علمایشان به نفع خود برای مردم حرام کرده‏اند پنهان می‏کنند) و بدین وسیله بهای اندکی به دست می‏آورند. آنها جز آتش به شکم‏های خود فرو نمی‏برند (در آخرت آن کتمان یا آن بهای به دست آمده به صورت خوردن آتش تجسیم می‏یابد) و خدا در روز قیامت با آنان سخن نمی‏گوید و (از پلیدی اعمال) پاکشان نمی‏کند، و آنها را عذابی دردناک خواهد بود. (۱۷۴)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه