سوره بقره – آیه ۱۵۱

کَما أرْسَلْنا فیکُمْ رَسولاً مِنْکُمْ یَتْلوا عَلَیْکُمْ آیاتِنا وَ یُزَکّیکُمْ وَ یُعَلِّمُکُمُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَةَ وَ یُعَلِّمُکُمْ ما لَمْ تَکونوا تَعْلَمونَ (۱۵۱)

همان‌گونه که فرستادیم در میان شما فرستاده‌ای از خودتان، تلاوت می‌کند بر شما آیات ما را و پاکیزه می‌گرداند شما را و می‌آموزد شما را کتاب و حکمت و (نیز) می‌آموزد شما را آن‌چه نمی‌دانستید. (۱۵۱)

چنانکه بشما پیمبری فرستادیم از خودتان که آیه‏های ما را بر شما میخواند و پاکتان میکند و کتاب و حکمت میآموزد و آنچه را نمیدانسته‏اید، تعلیمتان میدهد (۱۵۱)

همان طور که در میان شما، فرستاده‏ای از خودتان روانه کردیم، [که‏] آیات ما را بر شما می‏خواند، و شما را پاک می‏گرداند، و به شما کتاب و حکمت می‏آموزد، و آنچه را نمی‏دانستید به شما یاد می‏دهد. (۱۵۱)

(تشریع این قبله نعمت است) همان گونه که در میان شما رسولی از خودتان (انسانی هم‏نوع و هم‏زبانتان، نه از فرشتگان و نه از پریان) فرستادیم که همواره آیات و نشانه‏های (توحید) ما را بر شما می‏خواند و (روح) شما را پاکیزه می‏کند و رشد می‏دهد و کتاب (آسمانی) و احکام شرع و معارف عقلی به شما می‏آموزد و آنچه را نمی‏دانستید به شما یاد می‏دهد. (۱۵۱)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه