سوره بقره – آیه ۱۵۰

وَ مِنْ حَیْثُ خَرَجْتَ فَوَلِّ وَجْهَکَ شَطْرَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ وَ حَیْثُ ما کُنْتُمْ فَوَلّوا وُجوهَکُمْ شَطْرَهُ لِئَلاَّ یَکونَ لِلنّاسِ عَلَیْکُمْ حُجَّةٌ إلاَّ الَّذینَ ظَلَموا مِنْهُمْ فَلا تَخْشَوْهُمْ وَ اخْشَوْنی وَ لِأُتِمَّ نِعْمَتی عَلَیْکُمْ وَ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدونَ (۱۵۰)

(آری) و از هر جا که بیرون آمدی، پس بگردان رویت را به سوی مسجد الحرام و هر کجا که هستید، پس بگردانید رویتان را به سمت آن تا نباشد برای مردم بر شما دلیلی روشن، مگر کسانی که ظلم کردند از ایشان. پس نترسید (از هیبت ظاهری) ایشان و بترسید از (نافرمانی) من تا تمام کنم نعمتم را بر شما و باشد که شما هدایت شوید. (۱۵۰)

هر جا رفتی روی خود را سوی مسجد الحرام کن و هر جا بودید، روهای خود را سوی آن کنید، تا مردم را بر ضد شما دستاویزی نباشد مگر کسانیکه بستم خو کرده‏اند، از آنها نترسید و از من بترسید تا نعمت خویش را بر شما کامل کنم و شاید بحق راه یابید (۱۵۰)

و از هر کجا بیرون آمدی، [به هنگام نماز] روی خود را به سمت مسجد الحرام بگردان و هر کجا بودید رویهای خود را به سوی آن بگردانید، تا برای مردم- غیر از ستمگرانشان- بر شما حجتی نباشد. پس، از آنان نترسید، و از من بترسید، تا نعمت خود را بر شما کامل گردانم، و باشد که هدایت شوید. (۱۵۰)

(آری) و از هر جا بیرون آمدی روی خود را (در حال نماز) به سوی مسجد الحرام بگردان و هر جا که باشید روی خود را به سوی آن بگردانید تا مردم را بر شما حجتی نباشد (مشرکان نگویند: مدعی آیین ابراهیم است و مخالف قبله او، و اهل کتاب نگویند: آن پیامبر موعود قبله‏اش کعبه است، پس این شخص او نیست)، مگر کسانی از آنها که ستم ورزیده‏اند (و بی‏منطق سخن می‏گویند)- پس از آنها نترسید و از من بترسید- و (نیز تعیین این قبله) برای آن است که نعمتم را بر شما تمام کنم و شاید هدایت شوید. (۱۵۰)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه