سوره بقره – آیه ۱۴۶ و ۱۴۷

الَّذینَ آتَیْناهُمُ الْکِتابَ یَعْرِفونَهُ کَما یَعْرِفونَ أبْناءَهُمْ وَ إنَّ فَریقاً مِنْهُمْ لَیَکْتُمونَ الْحَقَّ وَ هُمْ یَعْلَمونَ (۱۴۶)

الْحَقُّ مِنْ رَبِّکَ فَلا تَکونَنَّ مِنَ الْمُمْتَرینَ (۱۴۷)

کسانی که به آن‌ها کتاب داده‌ایم، می‌شناسند او را (یعنی رسول الله را)، همان‌گونه که می‌شناسند فرزندانشان را و به یقین گروهی از آن‌ها قطعاً کتمان می‌کنند حق را در حالی که آن‌ها می‌دانند. (۱۴۶) این حق از (جانب) پروردگار تو است، پس مباش از تردیدکنندگان. (۱۴۷)

آنها که کتابشان داده‏ایم، پیمبر را شناسند چنانکه پسران خویش را شناسند اما گروهی از آنها حق را که میدانند، نهان میدارند (۱۴۶) حق همین است که از جانب پروردگار تو است، از دو دلان مباش (۱۴۷)

کسانی که به ایشان کتاب [آسمانی‏] داده‏ایم، همان گونه که پسران خود را می‏شناسند، او [محمد] را می‏شناسند و مسلما گروهی از ایشان حقیقت را نهفته می‏دارند، و خودشان [هم‏] می‏دانند. (۱۴۶) حق از جانب پروردگار توست. پس مبادا از تردیدکنندگان باشی. (۱۴۷)

کسانی که به آنها کتاب (آسمانی) داده‏ایم او را (محمد صلیی اللییه علیه و آله را طبق معرفی کامل تورات و انجیل) می‏شناسند به گونه‏ای که پسرانشان را می‏شناسند، و همانا گروهی از آنان حق را در حالی که می‏دانند شدیدا پنهان می‏کنند. (۱۴۶) این حق (حکم تغییر قبله و هر حکم حقی) از جانب پروردگار توست، پس هرگز از تردیدکنندگان مباش. (۱۴۷)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه