سوره بقره – آیه ۱۰۹

وَدَّ کَثیرٌ مِنْ أهْلِ الْکِتابِ لَوْ یَرُدّونَکُمْ مِنْ بَعْدِ إیمانِکُمْ کُفّاراً حَسَداً مِنْ عِنْدِ أنْفُسِهِمْ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیَّنَ لَهُمُ الْحَقُّ فَاعْفوا وَ اصْفَحوا حَتَّی یَأْتیَ اللّهُ بِأمْرِهِ إنَّ اللّهَ عَلی کُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ (۱۰۹)

دوست دارند بسیاری از اهل کتاب، اگر بازگردانند شما را از بعد ایمانتان، کافران. حسادتی است از نزد نفس‌هایشان از بعد آن‌که آشکار شد برای آن‌ها حق، پس عفو کنید و توبیخ نکنید تا بیاورد الله امرش را. به یقین الله بر هر چیزی بسیار قادر است. (۱۰۹)

بسیاری از اهل کتاب، با آنکه حق بر آنها روشن شده بسبب حسدی که بدل گرفته‏اند، دوست دارند، شما را پس از ایمان آوردنتان، بکفر باز برند. چشم بپوشید و ببخشید تا خدا فرمان خویش را بیارد که خدا بهمه چیز تواناست (۱۰۹)

بسیاری از اهل کتاب- پس از اینکه حق برایشان آشکار شد- از روی حسدی که در وجودشان بود، آرزو می‏کردند که شما را، بعد از ایمانتان، کافر گردانند. پس عفو کنید و درگذرید، تا خدا فرمان خویش را بیاورد، که خدا بر هر کاری تواناست. (۱۰۹)

بسیاری از اهل کتاب پس از آنکه حقانیت (اسلام) بر آنها روشن شد به خاطر حسد برخاسته از وجودشان، دوست دارند که شما را پس از ایمانتان به کفر بازگردانند. پس (فعلا از ستیز با آنها) درگذرید و توبیخ نکنید تا خداوند فرمان خود را صادر نماید، که خدا بر همه چیز تواناست. (۱۰۹)

کلیدواژه‌ها:

فهرست مطالب

باز کردن همه | بستن همه